Yeşil Tahvile Bir Ödül Daha Geldi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Yeşil Tahvile Bir Ödül Daha Geldi

TSKB, Türkiye’de gerçekleştirilen proje finansmanı ve özel sektör borçlanma işlemlerini değerlendiren “Bonds&Loans Türkiye Ödülleri” kapsamında, altı farklı ödülün sahibi oldu.

TSKB, 2016 yılında gerçekleştirdiği 300 milyon dolar tutarındaki Yeşil/Sürdürülebilir Tahvil ihracıyla Bonds & Loans tarafından “Yılın Yapılandırılmış Finansman İşlemi” kategorisinde birincilik, “Yılın Uluslararası Tahvil İhracı” kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

indergi-yesil tahvile odul

Orta ve Doğu Avrupa ile Ortadoğu ve Afrika bölgesinin ilk ‘Yeşil/Sürdürülebilir Tahvil’ ihracı, daha önce de Global Capital ve IFR-Thomson Reuters’tan da ödül almıştı. TSKB ayrıca Sendikasyon Kredisi Anlaşmasıyla da “Yılın Finansal Kurumlar Borçlanma İşlemi” dalında üçüncülük ödülünü aldı. Proje finansmanı faaliyetleriyle de ödül alan TSKB, “Galataport” ile “Aksa Doğalgaz Dağıtım & Kazancı Holding” projesine finansman sağlayan
kurumlarla birlikte sırasıyla “Yılın Altyapı Finansmanı” ile “Yılın Sendikasyon Kredisi İşlemi” kategorilerinde birincilik aldı. Galataport projesi ayrıca “Yılın Ulaşım Finansmanı” kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

TSKB Genel Müdürü Suat İnce “TSKB olarak 67 yıldır Türkiye’nin büyümesine ve gelişimine destek verme misyonuyla çalışıyoruz. Uluslararası arenada sağladığımız nitelikli ve yenilikçi fonları büyük bir titizlikle Türk özel sektörünün katma değer yaratan yatırımlarına aktarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Share
493 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.