Yeni Havalimanının Ticari Alanlarına Yoğun İlgi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

27 Temmuz 2018

Yeni Havalimanının Ticari Alanlarına Yoğun İlgi

Açılışına 100 günden daha az zaman kalan İstanbul Yeni Havalimanı, Türkiye’nin önde gelen 100’e yakın perakende şirketinin üst düzey yöneticilerini ‘İGA Perakende Günü’nde ağırladı. Ticari alanlarıyla da yoğun ilgi gören 3. Havalimanı, mağazacılığın da yeni merkezi olacak. 

HİZMETE açıldığında Türkiye’nin dünyaya açılan vitrini olmaya hazırlanan İstanbul Yeni Havalimanı’nda ticari anlaşmalar devam ediyor. Dünyanın tek çatı altında sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı, teknolojiden kozmetiğe, giyimden dekorasyona, lüks tüketimden yeme-içme alanlarına kadar geniş yelpazede hizmet veren Türkiye’nin önde gelen 100’e yakın perakende şirketini ve şirketlerin üst düzey yöneticilerini ‘İGA Perakende Günü’nde ağırladı.

VAKİT GEÇİRİLECEK ‘YAŞAM ALANI’ 
Yapılan açıklamaya göre, İstanbul Yeni Havalimanı farklı alışveriş, yeme-içme opsiyonları ve etkinlik alanlarıyla yolcuların uçuştan en az 4 saat önce gelip aileleriyle iyi vakit geçirebilecekleri bir yaşam alanı olma niteliğine sahip olacak.
İGA Havalimanı İşletmesi Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar, toplantıdaki konuşmasında, tüm dünyanın gıptayla takip ettiği İstanbul Yeni Havalimam’mn açılmasına 100 günden daha kısa bir süre kaldığını belirterek şunları söyledi: “İnşaat sürecimiz süratle devam ederken, işletme dönemi çalışmalarımız da aynı hızda sürüyor. Türkiye’nin en büyük perakende şirketlerinin buluşmasına ev sahipliği yaptık, İstanbul Yeni Havalimanı’nın geldiği son noktayı görmelerini istedik. Hem Türkiye’nin hem dünyanm en büyük perakende markalarıyla işbirlikleri geliştirip, anlaşmalar yapıyoruz.”

İSTANBUL Yeni Havalimanı’yla Türkiye’den dünyaya geniş bir kapının açılacağını vurgulayan Başar, şöyle devam etti:

“Markalar, terminal mağazasıyla fuar etkisini yaşayacak ve markalarını dünyaya tanıtma imkanına sahip olacak. Biz, markaların karşısına hayatlarında her zaman çıkmayacak bir fırsat sunuyoruz. Havalimanında açacakları bir mağazayla dünyanın pek çok farklı ülkesinde mağaza açmış gibi ürünlerini farklı milletlerden milyonlarca insana sunma imkanına sahip olacaklar.”

Kaynak:AKŞAM

Share
379 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.