Yeme İçmede Farklı Bir Mekan Kartal'da | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

01 Kasım 2018

Yeme İçmede Farklı Bir Mekan Kartal’da

3 genç girişimcinin uzun zamandır hayali olan kaliteli ve nitelikli lezzetleri misafirlerine sunabilen bistro konseptini hayata geçirme projesi Scoop Lounge’ın Genel Müdürü Serdar Dilmen, projeyi Food in Life dergisine anlattı..

-Scoop Lounge ile yollarınız nasıl kesişti? Sektörde çalıştığım bir markada değerli ve sadatli misafirlerimden birisi olan Scoop’un ortaklarından İbrahim Tan ile bir araya geldik. Tarafıma konu içerisinde Tolga Atalay’ın konsept danışmanlığı ve Abdullah Burnaz’ın mimari tasarımında deniz manzaralı 1700 m2lik yaklaşık olarak aynı anda 350 kişiye hizmet veren bir tesis ile yenilikçi bir marka başlatacaklarından ve bu iş ile ilgili işinde uzman biri olarak benimle çalışmak istediklerini iletti ve bir süre sonra hikayemiz başladı .

Odak Noktamız Misafirlerimizin Aklında Kalmak

-Scoop olarak odak noktamız lezzetlerimiz ile misafirlerimizin aklında kalmaktı. Nitekim ciroda yiyecek grubu her daim ilk sırada ilerliyor. Bunun bizi heyecanlandıran bir durum olduğunu belirtmek isterim. Hafta sonu geniş kahvaltı menüsünden  tutun gecelere kadar her alanda leziz ürünler satıyoruz. Deniz manzaramızın çok iyi olmasından yola çıkarak konsept renklerimizi buna göre planlamıştık. Bu da bizim misafirler üzerinde yarattığımız başka bir etki olarak özel kılıyor. Ortamdaki sandalye ve loca oturumları her saati kucaklayan bir konfor seviyesinde. Zamansız bir tasarım ve açık renklerden oluşmuş ve bol bitkili bir orman konsepti sunuyoruz. Altyapı olarak inanılmaz bir tesise sahibiz. Akşam 18:00 sonrası gelen misafirlerimiz ortalama 2 – 2,5 saat arası oturuyorlar.

Kahvaltı Scoop olarak bizim çok önem verdiğimiz ve her ürününün üzerinde durduğumuz nish bir menü kalemi. Süt reçeli, ev sucuğu, mandalina reçeli, hurma zeytin, köy peyniri ve özel Kastamonu pastırma çanağında organik yumurta var. 6 çeşit ekmek üretiyoruz bunların içinde dönemsel olarak İsveç taş ekmeği dahi var. Bu bölümde misafirlerimizin kahvaltısına renk vereceğini düşündüğümüz bir Nutella barımızda bulunmakta.Misafirlerimiz arzu ettiği takdirde kahvaltılarını bu bölümde yer alan Nutella Calzone , Nutellalı gül böreği gibi ürünler ile lezzetlendirebiliyorlar.

Dondurmada inanılmaz bir frozen yoğurt ve sandae kup menüsüne sahibiz. Cheeseburgerimizin özel bir misafir kitlesi var. Taze meyve-sebze sularımızda yaklaşık 22’nin üzerinde tarla ürünü kullanıyoruz. Çay harmanımız gizli reçete. Arzu ederseniz Azeri çay seremonisine kadar her tür çayı bulabilirsiniz. Kuzu külbastımız için kasabımız 12 kilo altı Trakya kıvırcık kuzusu harici ürün kabul etmiyoruz. Pizza menümüz yok onun yerine ekşi mayalı hamurdan elde ettiğimiz çok başarılı pidelerimiz var . Balımız Bitlis’ ten geliyor, kaymağımız günlük. Nargile menümüzle eşleşen içecek menümüz mevcut. Yani sizlere hangi nargile ile hangi içecekler eşleşiyor paylaşıyoruz. Her ay yeni lezzetler için workshop ve ar-ge günümüz var ve bu günde disiplinli bir şekilde ürün deneylerinde bulunup fikir alışverişlerinde bulunuyoruz. Jamaika usulü kara tavuk, babacan kebabı, Nathan’s Famous Brioche Hot Dog, ev salçalı kısır, papatya pudding, firik sütlacı, nutellalı gül böreği , tahinli baklava ve daha bir sürü yenilikçi ve bilindik lezzetlerden uzak imza ürünlerimiz mevcut. Kahve konusunda da çok iyi kahve sunuyoruz. Cold brew lezzetlerden tutun her tür kaliteli İtalyan kahvesine kadar kahve kalitesine çok dikkat ederek hizmet sunmaya özen gösteriyoruz.

Müşterilerimiz Bizlere Dijital Platormda Öneri Sunuyor

-Menümüz de yılboyu bal, kaymak, tereyağı gibi ürünleri tedarik edebiliyoruz. Makarnalarımız ev yapımı değil ve şimdilik De-Cecco markası kullanıyoruz. Zeytinyağımız ve nar ekşimiz bize Ayvalık ve İskenderun’dan geliyor. Sebze ve meyve sularımızda mevsimsel değişiklikler olabiliyor. Şu an mevsimsel olması sebebiyle nar suyumuz yok; örneğin fakat taze şeftaliden frozen hizmeti sunabiliyoruz. Armut ve karpuz 2 ay daha devam edecek. Aylık %5 menü ürünü çıkışı ve %5 menü ürünü girişi yaparak ilk 12 ayı tamamlamayı düşünüyoruz. Dijital menü ile sipariş alıyoruz. Müşterilerimiz bizlere dijital platformda öneriler sunabiliyorlar. Yoğun olan öneriler üzerinde çalışarak gerekli aksiyonları hızlı bir şekilde uygulamaya almaya özen gösteriyoruz.

-Yazın haftalık salata ve et çeşitlerimiz var. En önemlisi yeni nesil dondurma kültürü 20 farklı kuptan oluşan inanılmaz bir sandae dondurma menümüz mevcut. Yazın menümüze soslu ürünleri az miktarda sunarak girdik eylülde soslu etler ve baharatlı hamur işleri ile eklemeler yapmayı öngörüyoruz

Kahvaltımız çok çeşitli ve organik ürünler üzerine hazırlandığından dolayı hizmet alan her misafir tekrar gelmekte olup , cheeseburger, hot dog, mangal ürünleri, dondurma kupları yani aslında çok dengeli tüketilen bir menümüz var ve tabak sadakatı dediğimiz aynı müşterinin aynı lezzeti ayda 3-4 kere tükettiğine ilk ayda birçok misafirimiz özelinde şahit olduk.

Share
339 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.