Yazlık Bütçesi 300 Bin Liranın Altında | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

24 Mayıs 2018

Yazlık Bütçesi 300 Bin Liranın Altında

YAZ aylarının yaklaşmasıyla yazlık eve olan ilgi de arttı. Emlakjet’in arama verileri, Türkiye’de en çok yazlık konut araması yapılan bölgenin Kuşadası ve Didim’le öne çıkan Aydın olduğunu ortaya koydu.

YAZ aylarının yaklaşmasıyla yazlık eve olan ilgi de arttı. Emlakjet’in dijital sekreter hizmeti JETH AT üzerinden gerçekleştirdiği kullanıcı anketi ve online arama verileri, Türkiye’de en çok yazlık konut araması yapılan bölgenin Kuşadası ve Didim’le öne çıkan Aydın olduğunu ortaya koydu.

Aydın’ı Sakarya, Keşan, Bodrum, İzmir, Antalya, Çanakkale ve Balıkesir takip etti. Türk halkının yazlıkta kiralıktan çok satılık evi tercih ettiği, ancak bunun için 300 bin liranın altında bütçe ayırdığı da belirlendi.
SON 5 yılda yüzde 102 ile en fazla fiyat artışının görüldüğü Aydın, yabancıların da en çok konut satın aldığı ilk 5 şehir içinde yer alıyor. Kuşadası’nda yazlık konutların metrekare fiyatları 2 bin 500 lira ile 5 bin 500 lira arasında değişirken İzmir Urla’da 3 bin 500 liradan başlıyor. Metrekare fiyatları Çeşme ve Alaçatı’da ise 10 bin lirayı bulabiliyor.

BODRUM’DA Gümüşlük-Bitez bölgesinde fiyatların 6 bin liradan başladığı gözlenirken Yalıkavak’ta villa tarzı yapılarda 10 bin liranın üzerine çıkabiliyor. Yalova’da 2 bin-2 bin 500 lira civarında seyreden metrekare fiyatları, Çanakkale’de en uygun Gökçaada’da 2 bin liradan başlıyor, Bozcaada’da 5 bin liraya kadar çıkıyor. Ege’nin gözde tatil beldelerinden Balıkesir’de ise başlangıç fiyatları Edremit’te 2 bin, Ayvalık’ta 3 bin 500 lira olarak belinlendi. Antalya’da Konyaaltı’nda 2 bin 500 liradan başlayan metrekare fiyatları Lara tarafında 6 bin liraya kadar yükseliyor.

 

Share
306 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.