Yapılarda Dikey Ulaşım Çözümleri | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Yapılarda Dikey Ulaşım Çözümleri

Türk Yapı Sektörü’nün dikey yükselişinde temel rol oynayan asansörlere dair son yenilikler, Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen fuarda görücüye çıkıyor. İFO Fuarcılık tarafından 23-26 Mart 2017 tarihlerinde 15.’si düzenlenen ve alanında dünyanın üç büyüğünden birisi olan Uluslararası Asansör İstanbul, başta gayrimenkul geliştiriciler, müteahhitler, mimarlar ve mühendisler olmak üzere inşaat sektörünü en yeni asansör teknolojileri ile tanıştıracak. Özellikle çok sayıda üniteyi bünyesinde barındıran markalı konutlar, ofis ve rezidanslar ile kentsel dönüşüm projelerinde öne çıkan dikey yapılaşma, asansörleri binaların en önemli bileşeni haline getirirken, 23 Mart’ta kapılarını açacak fuar, asansör sektörünü mimar ve mühendislerle de buluşturacak.

indergi-yapilarda dikey ulasim cozumleri

İnşaat sektöründeki hareketlilikle beraber ülkemizde her yıl ortalama 40 bin asansör hizmete giriyor. Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden birisinin de inşaat olduğu dikkate alınırsa, Uluslararası Asansör İstanbul, hem yapı hem de asansör ve yürüyen merdiven sektörlerini kapsayan milyarlarca liralık bir pazara hitap ediyor.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2016 rakamlarına göre Türk asansör sektörü, 50 milyon dolar seviyesinde ihracat, 180 milyon dolarlık da ithalat gerçekleştirdi. İnşaat sektöründeki dinamizmle birlikte her yıl artan konut ve ofis stoğu, devreye alınan asansör sayısını sürekli artırırken, yurt içi pazarda önemli bir canlılık yaratıyor.

Asansörde güvenlik ve modernizasyon çözümleri fuarda olacak!

indergi-asansor istanbul fuari

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü Asansör Sektör Raporu’na göre 2015 yılında Türkiye’de periyodik kontrolü yapılan 203 bin 231 adet asansörden 117.993 tanesine (%58) kırmızı etiket, 7.856 adet asansöre (%4) sarı etiket, 8.289 asansöre (%4) sarı etiket ve 70.043 adet asansöre de (%34) yeşil etiket iliştirilmiş bulunuyor. Dolayısıyla Türkiye genelinde önemli sayıda asansörün modernizasyonu gerekiyor. Bu nedenle bina yöneticilerinden muayene kuruluşlarına ve asansör taahhüt firmalarına kadar asansörlerin güvenliği ve modernizasyonu ile ilgili herkes, en yeni, en gelişmiş ve en doğru güvenlik teknolojilerini Asansör İstanbul 2017’de bir arada bulabilecek.

 

 

Share
766 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.