Yapılar Kir ve Suya Dayanıyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

10 Eylül 2018

Yapılar Kir ve Suya Dayanıyor

DYO’nun dış cephe boyası Teknotex mükemmel örtücülüğü ile yapıları neme ve suya karşı koruyor. Teknotex, lotus efekti sayesinde yüksek kir ve su itme direncine de sahip.

Türk boya sektörünün öncü şirketi DYO, dış cephe boyası Teknotex ile yapılara yüksek koruma sağlıyor. Yağmur suyu ile kendi kendine temizleme özelliğine sahip olan Teknotex uygulanan binalar, “lotus efekti” sayesinde yüksek oranda kir ve su itme direncine kavuşuyor.

NİLÜFER ÇİÇEĞİNDEN ESİNLENİLEN TEKNOLOJİYE SAHİP

Doğada kendi kendini temizleme özelliğine sahip nilüfer çiçeğinden esinlenilerek geliştirilen ve adını yine nilüfer çiçeğinin İngilizcesi’nden alan “lotus” efekti sayesinde binalar kir tutmuyor. Beton, brüt beton, betopan, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilen Teknotex, mükemmel örtücülüğü ile sektörde öne çıkıyor.

GÜNEŞ IŞINLARI VE DENİZİN NEMİNE KARŞI DAYANIKLI

Neme ve suya dayanıklı, yüksek su buharı geçirgenliği olan DYO’nun üstün özelliklere sahip dış cephe boyasının alkali ve kimyasal direnci de oldukça yüksek. Akrilik emülsiyon esaslı, PTFE katkılı Teknotex; su bazlı olup, mat bir görünüme sahip. Aynı zamanda güneş ışınları ve deniz kıyılarında oluşan nemin olumsuz etkilerine karşı da dayanıklılığı ile öne çıkan ürün, sahil kenarındaki yapılar için de ideal.

Share
205 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.