YAPEX’te 100 milyon dolarlık iş bağlantısı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

23 Kasım 2018

YAPEX’te 100 milyon dolarlık iş bağlantısı

Bu yıl 26’ncısı düzenlenen yeril üretim ve inovasyonun ön plana çıktığı Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı’nda (YAPEX) 100 milyon dolarlık iş bağlantısı gerçekleştirildiği belirtildi.

YAPEX Fuarı’nı düzenleyen Akdeniz Tanıtım A.Ş Genel Müdürü Fatih Onkar, 14-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı’na katılan firmaların ve alım heyetlerinin çok memnun ayrıldıklarını söyledi.

Batı Akdeniz İhracatçı Birliği (BAİB) tarafından 12 ülkeden getirilen alım heyetleri fuara katılan firma temsilcileriyle yaptıkları ikili iş görüşmelerinde yaklaşık 100 milyon dolarlık iş bağlantısı kurulduğunu anlatan Onkar, “Ekonomik kriz ortamında fuar yapmak ve fuara katılmak oldukça riskli. Ancak biz fuar şirketi olarak ülkemizin dinamiğine ve sektörümüze güveniyoruz. Kriz ortamında gerçekleştirilen fuarda şirketlerimiz yabancı alım heyetleriyle ve turistik işletmelerin temsilcileriyle yaptıkları görüşmelerde 100 milyon dolarlık iş bağlantısı sağlandı. Hem fuara katılan şirketlerimiz hem de yabancı alım heyetleri fuardan memnun kaldı. Ekonomik kriz içinde düzenlediğimiz bu fuarla hem Antalya hem de bölge ekonomisine önemli katkı sağladığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak: Antalya Gazete Bir

Share
682 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.