Yalova’da Kiralar Uçuşa Geçti | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

17 Eylül 2018

Yalova’da Kiralar Uçuşa Geçti

REIDIN 2. El Konutlar Fiyat Endeksleri 2018 Ağustos ayı sonuçları açıklandı. 

REIDIN tarafından hazırlanan, Türkiye genelinde 81 şehrin tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi’nde Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0.17 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 9.00 oranında artış gerçekleşti.

Ağustos ayında Hakkari’de metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 1.85 oranında arttı ve Hakkari satış fiyatlarının en çok yükseldiği şehir oldu. Dönem içerisinde Kastamonu’da metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 0.72 oranında azaldı, böylece Kastamonu satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir oldu.

Türkiye genelinde 81 şehrin tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi’nde (TR-81) Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 1.18 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 8.42 oranında artış gerçekleşti.

Ağustos ayında Yalova’da metrekare başına konut kira değerleri yüzde 2.04 oranında arttı ve Yalova kiraların
en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde Şanlıurfa’da metrekare başına konut kira değerleri yüzde 0.49 oranında azaldı, böylece Şanlıurfa kiraların en çok azaldığı şehir oldu. Ağustos ayı itibarıyla en düşük amortisman süreleri ise Aydın, Van ve Kırklareli şehirlerinde ölçüldü.

Share
165 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.