Yalıtım Devinden 2 Yeni Tesis | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

12 Eylül 2018

Yalıtım Devinden 2 Yeni Tesis

AVRUPA’NIN önde gelen ısı yalıtım malzemesi üreticilerinden Austrotherm önümüzdeki beş yıl içerisinde 2 üretim tesisi için 5 milyon Euro’luk yatırım daha yapacağını duyurdu.

AVRUPA’NIN önde gelen ısı yalıtım malzemesi üreticilerinden Austrotherm, geçtiğimiz nisan ayında hizmete aldığı Ankara fabrikasının ardından, önümüzdeki beş yıl içerisinde 2 üretim tesisi için 5 milyon Euro’luk yatırım daha yapacağını duyurdu.

Basın toplantısı yapan Austrotherm Bölge Başkanı Martin Zelenka “Kocaeli, Manisa, Trabzon, Diyarbakır ve Kayseri’deki üretim tesislerimize ek olarak Ankara fabrikamız ile birlikte Türkiye’de 10 yıldır faaliyet göstermekteyiz. Son 5 yılda Türkiye’deki üretim kapasitemizi 5 kat, satış hacmimizi ise 4 kat arttırdık” dedi. ‘Türkiye bizim için doğuya açılan kapı’ diyen Zelenka, “Türkiye’nin bugün itibariyle içinde bulunduğu ekonomik ve politik şartları yakından takip ediyoruz. Sorunların aşılacağı ve Türkiye’nin yeniden Avrupa’nın en önemli ekonomik büyüklüklerinden biri olacağına güvenimiz tam” dedi.

Enerji Bakanlığı ile yeni projeye başladıklarını açıklayan Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Özgür Kaan Alioğlu ise “Türkiye’deki konutların yüzde 70’inde ısı yalıtımı yok ve bu konutların bir yıllık enerji giderleri toplam 7 milyar dolar. Standart bir yatılımla bunu 4 milyar dolara indirebiliriz” diye konuştu.

Kaynak: STAR

Share
192 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.