Yalıkavak’ta Lansmana Çıkmadan Yüzde 60 Satış Yaptı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

24 Temmuz 2018

Yalıkavak’ta Lansmana Çıkmadan Yüzde 60 Satış Yaptı

NEF, Bodrum’da hayata geçirdiği Yalıkavak projesinde lansmana çıkmadan yüzde 60 satış rakamına ulaştı

Nef in gayrimenkuldeki satış hızı yükselmeye devam ediyor. Bu yılın ilk 6 ayında satışlarını yüzde 50 artırarak, 1.1 milyar liralık ciro yapan şirket, Bodrum’da hayata geçirdiği Yalıkavak projesinde ise lansmana çıkmadan yüzde 60 satış rakamına ulaştı. Üç tarafı denizle çevrili 116 dönümlük bir yarımadada yer alan Nef Yalıkavak, 398 adet villa ve rezidanstan oluşuyor.

Nef  Yalıkavak’ı prestij projesi olarak gördüklerini ifade eden Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Lansmana çıkmadan projenin yüzde 60’ını sattık. Nef Yalıkavak’ta dünyanın en lüks resort otel zincirlerinden Banyan Tree yer alacak. Banyan Tree, böylece Avrupa’daki ilk otelini de Türkiye’de açmış olacak” dedi.

Banyan Tree ikinci projeye de talip
Nef Reserve’in ikinci projesinin ise Gölköy’de hayata geçtiğini aktaran Timur, “Denize sıfır yaklaşık 50 bin metrekarelik arazide 38 villadan oluşacak projenin işletmesini Nef Yalıkavak’ta olduğunu gibi yine Banyan Tree üstleniyor” dedi. Timur, Nef Gölköy’ün hiçbir ağaç kesilmeden şekillenen örnek ve prestij projesi olacağını kaydederken şöyle devam etti: “Nef Gölköy ile bir gayrimenkul projesinin nasıl doğa dostu olabileceğini gösteriyoruz. Proje alanında bulunan 136 çam ağacının tamamını koruma altına aldık. 200 zeytin ağacının ise yerini değiştirdik.”

Nef Gölköy’deki villaların 13’ünün de şimdiden satıldığı bilgisini paylaşan Timur, ortalama metrekare satış fiyatını da 6 bin euro olarak açıkladı.

Kaynak: DÜNYA

Share
363 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.