Vergisini Düzenli Ödeyene Yüzde 5 İndirim | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Vergisini Düzenli Ödeyene Yüzde 5 İndirim

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Vergisini geçmiş dönemlerde eksiksiz ve vaktinde ödeyen mükellefler için kurumlar vergisi ve gelirler vergisinde yüzde 5’e kadar indirim yapabilecek bir uygulama konusunda Bakanlar Kuruluna yetki verilmesi öngörülmüştür” dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Vergisini geçmiş dönemlerde eksiksiz ve vaktinde ödeyen mükellefler için kurumlar vergisi ve gelirler vergisinde yüzde 5’e kadar indirim yapabilecek bir uygulama konusunda Bakanlar Kuruluna yetki verilmesi öngörülmüştür” dedi. Böylece vakti zamanında vergisini ödeyen, eksiksiz olarak vergisini ödeyen insanlarımız, girişimcilerimiz, şirketlerimiz özellikle Türkiye sanayisinin, Türkiye ekonomisinin bel kemiğini oluşturan KOBİ’lerimiz bu vergi indirimlerinden yararlanmış olacaktır” dedi.

indergi-numan kurtulmus

Varlık Fonu’na Açıklık Getirdi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, bazı şirket hisselerinin Türkiye Varlık Fonuna aktarılmasına ilişkin “Türkiye ekonomisinin gücünü göstermek, birtakım dışarıdan müdahalelere karşı kuvvetlenmesini sağlamak için tabiri caizse ‘garanti’ mahiyetinde olan bir fondur. Savunma Sanayii’nden ilgili kaynağın buraya aktarılmasının amacı, aynı şekilde kullanımın aynı kaynakta toplanarak, daha etkin kullanımını sağlayabilecek bir adımın atılmasıdır” dedi.  Kurtulmuş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Büyük kamu şirketlerinin daha etkin bir şekilde yönetilmesi, yürütülmesi sözkonusudur. Devletin elinde çok kuvvetli bir kaynak oluşması sağlanmaktadır. Türkiye ekonomisinin kendi ayaklarının üzerinde durabilecek, daha güvenlikli bir yapıya kavuşması öngörülmektedir. “

Share
525 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.