Vatan Caddesi’ndeki Arsa Park Olacak | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

16 Nisan 2018

Vatan Caddesi’ndeki Arsa Park Olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Vatan Caddesi’ndeki arsanın park olarak değerlendirilmesine karar verdi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 6 bin 400 metrekaresi, 368 milyon lira karşılığında bir firmadan satın alınan ve tamamı 13 bin metrekarelik arsanın imar planını “Molla Gürani Parkı Fikir Projesi” olarak değiştirdi. Belediye Meclisinin nisan ayı toplantısında yeni imar planı ele alınan Vatan Caddesi üzerinde bin 844 adayı kapsayan arsanın 1/1000 ve 1/5000 plan tadilatı yapıldı.
Daha önce kısmen “park ve dinleme”, “yüksek yoğunlukta konut”, “2. derecede ticaret” ve “dini tesis” alanı olarak imar verilen arsada artık otel, konut ve ticaret maksatlı yapı yapılamayacak.
Meclisten oy çokluğuyla geçen yeni Koruma Amaçlı Nazım imar Planı ve Koruma Amaçlı Uygulama imar Plam’na göre, “Molla Gürani Parkı Fikir Projesi” kapsamında koruma altına alınan arsa, park, zemin altı otopark ve dini amaçlı alan olarak kalacak. Arsanın imar plan değişikliğine CHP Meclis üyeleri karşı çıktı. CHP adına açıklama yapan Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, Vatan Caddesi’ndeki arsanın imar planının daha önceki meclis toplantılarında tartışmalara yol açtığını söyledi

Share
357 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.