Vakıfbank’ın Tesislerini RGM Yönetecek | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

26 Mart 2018

Vakıfbank’ın Tesislerini RGM Yönetecek

Türkiye’nin Bankacılık adına en önemli markalarından ve milli değeri olan Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.’nun Ümraniye’deki Genel Merkez kompleksinin teknik tesis yönetimi için açılan ihaleyi RGM TURKEY kazandı.

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.’nun İstanbul Ümraniye’deki yeni Genel Merkez kompleksinin teknik hizmetleri için açılan tesis yönetimi ihalesinin kazananı RGM TURKEY oldu. Geçtiğimiz yıl hizmete giren yapının tüm teknik alt yapısının yönetimi, bakımı ve diğer uygulamaları RGM TURKEY tarafından gerçekleştirilecek. Toplamda 42.000m2 kapalı alana sahip, 25 ve 15 katlı iki binadan oluşan kompleksin teknik yönetimi toplamda 13 kişilik bir ekip tarafından yürütülecek.

TESİS YÖNETİMİ HİZMETİ ALAN İLK KAMU BANKASI

Bankaların kalbi sayılan genel merkezleri ise güvenlik ve teknik noktalarında en hassasiyet gösterilen hususlar durumunda. Türkiye’de ise ilk defa bir kamu bankası genel merkez yapısının teknik hizmetlerini bir tesis yönetimi şirketine delege ediyor.

Özel sermayeli mevduat bankalar genellikle kendi iştirakleri ile tesis yönetimini gerçekleştirirken kamu bankaları kendi insan kaynakları ile bu ihtiyacı karşılıyor. Uluslararası tesis yönetimi tecrübesi ile RGM TURKEY bir kamu bankasına tesis yönetimi hizmeti veren ilk tesis yönetim firması olmayı başardı.

ÖZEL TESİS YÖNETİMİ YAZILIMI VAKIFBANK’IN HİZMETİNDE

Tesis yönetimi sektörü genel trend doğrultusunda giderek dijitalleşen sektörlerden biri ve RGM Group bu sürecin sektör liderlerinden. RGM Group için Amerika’da geliştirilen PLANON uluslararası çerçevede yenilikçi ve özel bir tesis yönetimi aracı olarak öne çıkıyor. Tüm teknik altyapıyı gözlemleyen, süreçleri raporlayan ve Alman Makine Mühendisleri Odası tarafından belirlenen prosedürlere göre uygulama sağlayan PLANON sistemi Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Genel Merkezi’nin teknik yönetiminde dijital altyapıyı oluşturacak.

ULUSLARARASI LİDER

RGM Group her geçen yıl Tesis Yönetimi şirketleri arasındaki yerini daha da yukarı taşıdı. 20 yıldan uzun süredir Almanya merkezli olarak faaliyet gösteren RGM Group’un Türkiye branşı olan RGM TURKEY, 2010 yılında beri Türkiye’de faal durumda. İstanbul merkezli RGM TURKEY’nin Ankara’da Bölge Müdürlüğü bulunuyor.

TESİS YÖNETİMİNİN “MAESTRO”SU

RGM TURKEY üniversiteler, rezidanslar, karma projeler, şirket yönetim merkezleri, endüstriyel tesisler, hastaneler gibi tesislere entegre tesis yönetimi çerçevesinde teknik, temizlik, güvenlik, peyzaj, resepsiyon ve konsiyaj hizmetleri ile proje danışmanlığı, enerji yönetimi, atık yönetimi gibi özel uzmanlık gerektiren destek hizmetleri sunuyor.

Global ölçekte biriktirdiği know-how’ı ile hizmet verdiği LEED ve BREEAM gibi sertifikalara sahip Yeşil tesislerin hizmetinde uluslararası arenada da öne çıkıyor.

Sunduğu uluslararası standartlarda entegre tesis yönetimi tecrübesi ile gayrimenkule “değer katan” RGM TURKEY, dijital altyapısı ve entegre tesis yönetiminin tüm bileşenleri üzerindeki hakimiyeti ile tesis yönetiminin “maestro”su olarak öne çıkıyor. Türkiye’de toplamda 1.322.000 m2’yi geçen proje alanında 230 yetkin personeli ve 350 çözüm ortağı çalışanı ile İSO 9001:2008 ve OHSAS 18001 standartlarında hizmet veriyor.

DEV PROJELERİN YÖNETİCİSİ

Otoyol Hizmet A.Ş. İzmit Körfezi geçişli İstanbul – İzmir Körfez Geçişli Otoyolu Hizmet Tesisleri’nin tesis yönetim hizmeti RGM TURKEY tarafından veriliyor.

Türkiye Müteahhitler Birliği Merkez Binası gibi özgün ileri teknoloji içeren Yeşil Binaların Tesis Yönetim Hizmeti de RGM TURKEY tarafından değer katarak sürdürülüyor.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Başbakanlık Çankaya Köşkü’nden sonra Türkiye’de en üst düzeyde korunan, onüç ülkenin konsolosluklarının bulunduğu Nurol Residence, Nurol Life, Nurol Tower, Nurol Park ve Nurol Plaza gibi Nurol GYO Projeleri, Makyol Yaşam Beylikdüzü, Eureko Sigorta Yönetim Binası ve Türkiye’nin en geniş kampüs alanlarından birine sahip olan Işık Üniversitesi de RGM TURKEY’nin entegre tesis yönetimi hizmeti verdiği tesislerden bazıları.

Share
290 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.