Ümraniye’deki 2B’ler İçin Müjde   | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

19 Şubat 2018

Ümraniye’deki 2B’ler İçin Müjde  

Ümraniye’de bulunan Kazım Karabekir, Hekimbaşı, İnkılap, Topağacı, Dumlupınar ve Elmalıkent Mahallelerinin 1/1000 Uygulama imar Planları İBB Meclisinden oy birliğiyle geçti.

AK Parti Hükümetinin 2012 yılında meclise getirdiği 2B yasası, torba yasa ile birlikte meclisten geçti. Ümraniye’deki toplam alanın 1 3.200 parsellik kısmı 2B alanı içerisinde yer almaktadır. Bunların 10.200 parseli Kazımkarabekir bölgesindeki 6 mahallededir.

2012’de ilçedeki 2B alanlarının plan çalışmalarına başlayan Ümraniye Belediyesi 40 yıllık mülkiyet sorununun çözüme ulaşmasıyla Ümraniyelilere müjdeli haberi verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülen Ümraniye’nin Kazım Karabekir, Hekimbaşı, İnkılap, Topağacı, Dumlupınar ve Elmalıkent Mahallelerinin 1/1000 Uygulama İmar Planları İBB Meclisinden ittifakla geçti.

2B alanlarında çok güzel bir imar planı uygulamasının hayata geçeceğini belirten Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ”715 hektarlık alanda 10-15 yıl içinde; modern- sağlıklı yapılarla, nitelikli konut ve ticaret alanlarıyla, ulaşım akslarıyla bu mahallelerimiz örnek gösterilecek bir şehir haline gelecek. Bu vesileyle İBB Meclisi’nden ittifakla geçen imar planlarımızın ilgili mahallelerimize, ilçemize ve İstanbul’umuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Share
197 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.