Ümraniye’de Finans Merkezinin Rüzgarları Esiyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

27 Mart 2018

Ümraniye’de Finans Merkezinin Rüzgarları Esiyor

DÜNYANIN en büyük küresel finans merkezlerine alternatif olması düşünülen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, Ümraniye’de E5 ile TEM otoyollarının kesiştiği alana inşa ediliyor. İFM, konumu ve mimarisiyle Ümraniye’ye yeni bir çehre kazandıracak. İlçe şimdiden markalı konutun yeni üssü haline geldi.


Dünyanın en büyük küresel finans merkezlerine alternatif olması düşünülen İstanbul Uluslar arası  Finans Merkezi, Ümraniye’de ES ile TEM otoyollarının kesiştiği alana inşa ediliyor. İFM,  konumu ve mimarisiyle Ümraniye’ye yeni bir çehre kazandıracak.

İstanbul’da Anadolu Yakası’nın öne çıkan ilçelerinden biri olan Ümraniye, İstanbul Finans Merkezi’ne (İFM) yakınlığı ve metro hattıyla gelişimi hızlanan ilçe markalı konutun yeni üssü haline geldi.

İSTANBUL’da bir semtin gelişebilmesi için merkezi konumda bulunması ve ulaşımın kolaylığı gibi özelliklere sahip olması gerekiyor. Anadolu Yakası’nın son dönemde en hızlı gelişen ilçesi olan Ümraniye tüm bu özelliklere sahip. Ana arterlere yakınlığı, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosunun varlığı, Avrupa Yakası’na kolay ulaşımıyla öne çıkan ilçede konut ve ofis projesi yatırımları her geçen gün artıyor.

BÜYÜK YATIRIM ÇEKTİ
Sinpaş’tan Sur Yapı’ya kadar markalı üreticilerin proje geliştirme yarışına girdiği Ümraniye’de Sinpaş Finans Şehir, Sarphan Business Park, İva Modern Ümraniye, Sinpaş Palas ve Avrupa Konutları Yamanevler gibi üretim ve satış aşamasında 25 konut projesi bulunuyor. Ümraniye, konumu, metronun varlığı, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ne (İFM) yakınlığıyla tercih ediliyor. Nüfus yoğunluğu ve gelişme potansiyeliyle gelecek vaat eden ilçede proje geliştiren şirketlerin yeni fırsatları da değerlendirdiklerine dikkat çekiliyor.

ULAŞIM ETKİSİ
Bölgede Üskiıdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosunun Çakmak istasyonuna kadar olan kısmı aralık ayında faaliyete geçerken, ikinci etabının da bu yılın ilk çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanıyor. Projenin tamamlanmasıyla trafik sorununa çözüm olmasının yanı sıra bölgenin sosyal ve iktisadi kalkınmasına da olumlu etkilerde bulunacağı öngörülüyor.

ENDEKSA verilerine göre Ümraniye’de son 3 yılda konut metrekare satış fiyatlarında yüzde 41 ‘lik, son 5 yıllık dönemde ise yüzde 77’lik artış gözleniyor. Endeksa CMO’su Aylin Daylan, şu anda Ümraniye genelinde ortalama konut metrekare satiş fiyatının 3 bin 675 TL olduğunu söylüyor.

GÜNEŞ

Share
403 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.