Ukrayna’daki Metro Projesine Kredi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Ukrayna’daki Metro Projesine Kredi

Ukrayna’nın Dnipro kentinde Limak İnşaat’ın üstlendiği metro inşaatına Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Avrupa Yatırım Bankasının toplam 300 milyon euro kredi sağlayacağı açıklandı. 
Ukrayna hükümeti ile EBRD ve Avrupa Yatırım Bankası arasında, Dnipro kentinde iki yeni metro istasyonu inşası projesi için kredi anlaşması imzalandı. Her iki bankanın da projeye 152 milyon euro kredi desteğinde bulunacağı belirtildi.
indergi-ukrayna metrosuna krediMetro inşaatına kısa süre içinde başlanacağını ve projenin en geç dört yıl içinde tamamlanmasının beklendiğini belirten Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, “Bu proje savaş ve Rusya’nın saldırılarının yaşandığı şartlarda yapılıyor. Bu, ekonomik büyüme ve adem-i merkeziyetçilik süreci sayesinde mümkün oldu. Dnipro’daki metro inşaatı, AB ile işbirliğimizin sembolü” dedi.
Dnipro kentinde 1981 yılında inşa edilmeye başlanan metronun , 7,82 kilometre ve altı istasyondan oluşan ilk bölümü 1995 yılında faaliyete girmişti. Limat İnşaat Ukrayna’nın Dnipro şehrinde ihale bedeli 224 milyon euro olan metro kontratı imzalamıştı.

Share
592 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.