‘Türkiye’nin yarınları çok daha iyi olacak’ | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

‘Türkiye’nin yarınları çok daha iyi olacak’

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, “Her zaman yatırımcımızın, girişimcimizin yanında olacağız. Bu sayede inşallah Türkiye’nin yarınları çok daha iyi olacak. İhracat artacak, Türkiye’nin rekabetçiliği artacak.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Yatırım Programı kapsamında devam etmekte olan yatırımları yerinde incelemek için başkanlık bürokratlarıyla geldiği Bayburt’ta, Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Ağbal, Bayburt OSB’nin altyapı sorunlarının giderdiklerini söyledi. Yapı malzemeleri üretimi için 50 milyon liralık yatırımla Bayburt OSB’de yerini alan firmanın, buradaki ilk adımı attığını dile getiren Ağbal, çabalarının sonucunu çok kısa sürede almaktan dolayı memnun olduklarını ifade etti. Ağbal, Bayburtluların her zaman “Şehre iş, aş, fabrika, yatırım getirin” dediklerini aktardı.

OSB’deki yatırımlarla bu talebi karşılayacaklarını gösterdiklerini belirtti. Söz konusu yatırımcı firmanın geliştirdiği yeni ürünler ve aldığı patentlerle hem Bayburt’a hem de tüm ülkeye önemli katkılar sunacağını dile getiren Ağbal, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin potansiyelini ve gücünü kullanarak ihracat yapacaklar ve ülkemize önemli katkı sunacaklar. Bunlar çok önemli şeyler. Türkiye büyük bir ekonomi ve girişimci gücüne sahip. Her zaman yatırımcımızın, girişimcimizin yanında olacağız. Bu sayede inşallah Türkiye’nin yarınları çok daha iyi olacak. İhracat artacak, Türkiye’nin rekabetçiliği artacak. Girişimcilerimizin başlattığı hamleler dalga dalga yayılacak. O açıdan kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Günboyu

Share
672 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.