Türkiye'nin Otomobil Fabrikasının Temeli Atılıyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Türkiye’nin Otomobil Fabrikasının Temeli Atılıyor

Türkiye’nin otomobilinde tasarımın bittiğini açıklayan TOGG CEO’su Karakaş, “Fabrikanın temeli bu yıl içinde atılacak. Elektrikli SUV’umuz da 2022’de yola çıkacak” dedi 

TÜRKİYE’NİN Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) CEO’su M. Gürcan Karakaş, katıldığı Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Geçmişte cep telefonlarının başına gelenin kısa süre sonra otomobillerin başına geleceğini vurgulayan Karakaş, “Sadece otomobil değil bir ekosistem hedefliyoruz. 15 yıl içinde GSMH’ya katkımız 50 milyar euro, cari açığa olumlu katkısı 7 milyar euro ve istihdama toplam 20 bin kişilik katkı hedefliyoruz” açıklaması yaptı.

AKILLI FABRİKA GELİYOR 
“Aracın tasarım aşamasında sona yaklaştıklarını vurgulayan Karakaş, “Tasarım önümüzdeki günlerde bitmiş olacak. Yüzde 100 elektrikli aracımız aynı zamanda Avrupa’nın geleneksel üreticilerinin elinden çıkmayan ilk elektrikli SUV’u unvanını da kazanacak” diye konuştu. Gürcan, “Akıllı bir araç üretiyoruz, bu akıllı araç akıllı bir fabrikadan çıkacak. Bu akıllı fabrikanın tasarım ve inşaatına da bu yıl içinde başlıyoruz. 2022’de dünyada tamamen elektrikli 60’ın üzerinde yeni model gelecek. Biz de aynı zamanda satışa başlayacağız. SUV’dan sonra diğer karoser seçenekleri de gelecek” dedi.

Kaynak: AKŞAM

Share
289 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.