Türkiye’nin İlk Elektrikli ve Tam Otomatik Bitüm Emülsiyon Plenti | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Türkiye’nin İlk Elektrikli ve Tam Otomatik Bitüm Emülsiyon Plenti

Benninghoven marka Asfalt Plentlerinin Türkiye’deki çözüm ortağı olan Tekno Asfalt Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek, tam otomatik ve elektrikli olma özelliği taşıyan Bitüm Emülsiyon Plentinin üretimini tamamladı. Tekno Asfalt’ın Ankara Kahramankazan’da kurulan yeni fabrikasında üretilen Bitüm Emülsiyon Plenti, ilk olarak Panama’nın en önemli yol projesinde kullanılacak.

indergi_Türkiye’nin İlk Elektrikli ve Tam Otomatik Bitüm Emülsiyon PlentiTürkiye Asfalt sektörünün lideri olan Tekno Asfalt, Ankara Kahramankazan’da kurulan yeni fabrikasında, Benninghoven tarafından Panama’ya satışı gerçekleştirilen asfalt üretim tesisinin en önemli komponentlerinden biri olan ve 10 ton / saat kapasiteli Emülsiyon Plentinin satışını tamamladı. Türkiye’nin ilk tam otomatik ve elektrikli olma özelliği taşıyan Bitüm Emülsiyon Plenti, emülsiyon üretimini girilen reçete çerçevesinde, tek tuşla otomatik olarak yapabilme olanağı sağlıyor.

Bitüm Emülsiyon plenti tarafından üretimi gerçekleştirilen emülsiyon, başta sathi kaplama uygulamalarında ve bitümlü sıcak karışım asfalt uygulamalarında olmak üzere, zemin stabilizasyonu, astar tabakaları, yüzey çatlaklarının kapatılması gibi alanlarda kullanılıyor ve yüksek yapışma kabiliyeti sayesinde tüm yol projelerinde zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor. Asit tankı, emülgatör tankı ve su tankı sisteme entegre olarak çalışan Bitüm Emülsyon Plenti aynı zamanda, diğer sistemlerde olmayan PH metre sayesinde daha kaliteli emülsiyon üretimi gerçekleştirme imkanı sunarken, hata payını da minimuma indiriyor. Tamamen yerli yazılım ile kontrol edilen bu sistem, çözelti istenilen değere ulaştığı anda emülsiyon üretimini otomatik olarak başlatıyor.

Kurulumu Tekno Asfalt servis ekibi tarafından Panama’da yapılacak olan Bitüm Emülsiyon Plentinin tüm birimlerinin aynı konteyner içerisinde olması, nakliye konusunda da büyük avantajlar sağlıyor.

Asfalt sektöründe 1991 yılından bu yana faaliyet gösteren ve 2007 yılından beri IMDER verilerine göre sektör lideri olan Tekno Asfalt, Ankara Kahramankazan’da kurulan, asfalt plenti komponentleri ve asfalt ekipmanları üretimi alanında Türkiye’nin en büyük ve en teknolojik tesisi olan Tekno Endüstri ile, dünya standartlarında üretim gerçekleştirerek, sektöre yenilikçi bir bakış açısı getirmeyi hedefliyor.

Share
466 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.