Türkiye Yatırım İçin Hala Cazip | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

04 Aralık 2017

Türkiye Yatırım İçin Hala Cazip

 TOKİ Başkanı Turan, Türkiye’nin yaşanan sıkıntılara rağmen yatırım cazibesini koruduğunu söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın ev sahipliğinde, Grand Pera Emek Salonunda “İçinde Olmaya Değer” temasıyla “Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması” düzenlendi.
Etkinliğin açılışında konuşan TOKİ Başkanı Ergün Turan, Türkiye’de kendi ekonomisine güvenen bir yatırımcı ve nüfusun olduğunu kaydederek, yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye’nin yatırım cazibesini koruduğunu vurguladı. Turan, “Netice olarak buraya yatırım yapan her zaman kazanmıştır ve bundan sonra da kazanmaya devam edecektir. Türkiye’de kendi ekonomisine güvenen bir nüfus var. Sektör özelindeki dönemsel rakamların dahi, uluslararası yatırımcı nezdinde bir referanstır.
Yaşanan stılara rağmen Türkiye’nin yatırım cazibesini koruduğu bir ortamda, elimizdeki güçlü argümanlarla “Türkiye’ye yatırım zamanı” olduğunu tekrar tekrar anlatmamız gerekiyor” dedi.
 Devlet Yabancı Yatırımcıya Yönelik, Büyük Kolaylıklar Sağlıyor. 
Türkiye’deki gayrimenkul yatırımının cazibesine değinen Turan, “Devletimiz, yabancı yatırımcıya yönelik, Türkiye’nin, İstanbul’un yarıştığı dünya metropollerine göre mevzuattan vergi düzenlemelerine kadar büyük kolaylıklar sunuyor” ifadelerini kullandı. TOKİ Başkanı Ergün Turan, Beyoğlu’nun konut yaşamından iş hayatına, kültür-sanattan turizme, hayata dair tüm sosyal, fiziki ve ekonomik unsurları bir arada en dinamik haliyle yaşattığını ifade etti. Turan, Beyoğlu’na yatırım yapan ve yapmak isteyen iş adamlarını, paydaşları bir araya getiren etkinliğin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Share
356 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.