Türkiye Seramik Federasyonu yeni Başkanı Erdem Çenesiz | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Türkiye Seramik Federasyonu yeni Başkanı Erdem Çenesiz

Türkiye Seramik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanlığına Erdem Çenesiz seçildi.

indergi_Türkiye Seramik Federasyonu yeni Başkanı Erdem ÇenesizTürkiye Seramik Federasyonunun 8. Olağan Genel Kurulu’nda Hakan Çanakçı, Nihat Özyurt, İlter Yurtbay ve Aydın Eşer Başkan Yardımcısı olarak seçilirken yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Timur Karaoğlu, Haşan Pehlivan, Göksen Yedigüller, Hüseyin Tanış, Kürşad N. Özkaya, Mehmet Mercan, Nuri Gönenç, Kemal Yıldırım, Bekir Zapçı, Abdülhekim Yakut, Ercüment Arıcı, Salih Erez, Tolun Vural. Denetim Kurulu Başkanlığı’na Hanefî Mutlu, üyeliklerine Ahmet Cenk Yılga ve Süleyman Sosyal; Disiplin Kurulu Başkanlığına Ferdi Erdoğan ve üyeliklerine Merter Savaş ve M. Fatih Korkmaz seçildi.

Seramik sektörünün yüzde 90’ını temsil eden Türkiye Seramik Federasyonu, çatısı altında Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Derneği (SERKAP), Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Derneği (SERSA), Teknik Seramik ve Refrakter Üreticileri Derneği (ŞEREF), Seramik Cam ve Çimento Hammaddeleri Üreticileri Derneği (ŞERHAM), Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (TİMDER), Türk Seramik Derneği (TSD) ve Eskişehir Bilecik ve Kütahya Seramik İş Kümesi (EBK) olmak üzere 7 dernek bulunduruyor.

Erdem Çenesiz, seçimin ardından yaptığı açıklamada seramik sektörünün temsilcileri olarak dünyada rekabet gücü yüksek bir sektör olma yolunda azimle çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Bugün Türkiye, vitrifiye seramik üretiminde ve ihracatında Avrupa birincisi, seramik kaplama malzemeleri üretiminde Avrupa üçüncüsü, ihracatında ise dünya akıncısı. Türkiye Seramik Federasyonu olarak, doğrudan ve dolaylı olarak 252 bin kişiye istihdam sağlayan, 10 milyar TL ciro ve 1 milyar dolar ihracat yapan sektörü temsil ediyoruz” dedi.

Share
588 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.