Türkiye Prefabrikte Önemli Bir Oyuncu | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

09 Ağustos 2018

Türkiye Prefabrikte Önemli Bir Oyuncu

HEKİM Holding şirketlerinden Prefabrik Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’nin Genel Müdürü Mustafa Tolunay, “Türkiye, prefabrik sektöründe dünyada son derece önemli bir oyuncu olmuştur.” dedi. 

Prefabrik Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 1989 yılında, İstanbul’da kurulduğunu, hazır yapı sektörüne kazandırdığı ilkleri, yüksek kalite standartları ve inovasyonu ile dünyanın sayılı kuruluşları arasında yer aldığını söyleyen Tolunay, “Prefabrik Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’nin kurulduğu yıldan beri, ön üretimli hazır yapı üretiminde, geliştirdiği teknoloji, kapasite, makine ekipmanları, profesyonel kadrosuyla 6 kıtada 115 ülkeye ihracat yapıyor. 29 yıldır süre gelen istikrarlı başarı grafiği sayesinde, 2017 yılında şirketimiz Türkiye’nin En Büyük İkinci 500 Sanayi Kuruluşu sıralamasında 352. sırada yerini almıştır.” diye konuştu.

Türkiye’de devamlı yatırım yaparak sürekli büyüme hedefi ile ilerleyen, anlık rakamsal hedefler yerine kaliteli büyümeyi amaç edinmiş ender firmalardan biri olduklarını belirten Tolunay, “Bu bağlamda sadece pazarı takip etmiyoruz, arz ve talep dengelerini inceliyoruz, pazarı analiz ediyoruz ve sektörümüzde pazara alternatifler sunarak, gelişime yön veriyoruz.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’de her geçen yıl tüketicinin prefabrike yapıları daha iyi tanıdığını kaydeden Tolunay, “Bu da doğal olarak artışı beraberinde getiriyor. Biz de sanayici olarak sürekli gelişme ve yenilenme içindeyiz. Sektöre de yol göstermek gibi bir misyonumuz olduğu için sürekli yatırım yapıyoruz. Üretiyoruz ve örnek oluyoruz. Doğru uygulamalar ile sektörün önünün açık olduğunu düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Share
291 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.