Türk Traktöre Genel Müdür Yardımcısı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

07 Mayıs 2018

Türk Traktöre Genel Müdür Yardımcısı

Türkiye traktör pazarındaki kesintisiz liderliğini 11 yıldır sürdüren Türk Traktör’ün Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine sektörün deneyimli ismi Rehda Cem Akyüz atandı.

Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine gelen Rehda Cem Akyüz, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu ve Endüstri Mühendisliği alanındaki yüksek lisans derecesini de ABD’de Georgia Institute of Technology’de tamamladı. İş hayatına 2005 yılında Uzel Makine’de başlayan Akyüz, şirkette önce Ekipman Satış Uzmanı, daha sonra ise Satış Bölge Sorumlusu olarak görev yaptı.

2009 yılında Gallignani Tarım Makineleri’ne transfer olan Akyüz, burada sırasıyla İhracat Bölge Müdürü ve Genel Müdür olarak çalışmalarını sürdürdü. Rehda Cem Akyüz 2013 yılında ise Türk Traktör’de göreve başladı.

Türk Traktör çatısı altında Özel, Filo ve İkinci El Satışlar Müdürü ve New Holland Satış Grup Müdürü olarak görev yapan Akyüz, Mart 2018 itibarıyla Türk Traktör’ün Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

İngilizce ve İtalyanca bilen Rehda Cem Akyüz, yeni göreviyle birlikte Türk Traktör’ün New Holland ve Case IH traktör, tarımsal ekipman, özel filo ve ikinci el satışları ile New Holland iş makineleri bayi satışlarından sorumlu olacak.

Share
418 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.