Türk Lirası ile İhracatta Artış | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Türk Lirası ile İhracatta Artış

Açılanan, 2017’nin ilk yarısının ihracat verilerine yansıyan Türk Lirası’yla yapılan ihracatta yüzde 102 oranında yaşanan artışı değerlendiren Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Erkan Güral, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

indergi -türk lirası ile ihracatta artış

“Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ve talimatıyla başlatılan dış ticarette Türk Lirası kullanımının artırılmasına yönelik girişimler neticesinde, Türkiye yılın ilk 6 ayında bu başarı grafiğini yakalamıştır. İhracat rakamlarında yaşanan büyük artış uzun bir süredir dile getirdiğimiz öngörüleri doğrular niteliktedir. Ekonomik göstergeler içinde en önemli parametre olan ihracat düzeyindeki bu büyük gelişme hiç şüphesiz ülkemizin büyüme rakamlarına da yansıyacaktır.

2017 yılı sonu itibariyle Türkiye’nin Dünya genelinde en yüksek büyüme sağlamış ilk beş ülkesinden biri haline gelmesi şaşırtıcı bir sonuç olmayacaktır. Biz iş insanları bu iddiamızı realize edebilmek adına çalışmalarımızı olanca hızıyla sürdüreceğiz. Hedef Türkiyemizi 2017’de Dünyanın en çok büyüyen ekonomilerinden biri haline getirmek!”

Share
374 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.