Turizm Büyüyor Oteller Yenileniyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

24 Ekim 2018

Turizm Büyüyor Oteller Yenileniyor

ANTALYA’da 14-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Yapı Malzemeleri İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı (YAPEX), yeniden yükselişe geçen turizm sektöründe otellerin yenileme ve renovasyon yatırımlarına da yol gösterecek.

ANTALYA’da 14-17 Kasım tarihleri arasında Akdeniz Tanıtım AŞ tarafından bu yıl 26’ncısı düzenlenecek Uluslararası Yapı Malzemeleri İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı (YAPEX), yeniden yükselişe geçen turizm sektöründe otellerin yenileme ve renovasyon yatırımlarına da yol gösterecek.

YAPEX Fuarı’nın hızla büyüdüğünü, inşaat ve yapı sektörünün gelişmesinde, yeni teknolojilerin ülkede yaygınlaşmasına katkı koyduğunu ifade eden Akdeniz Tanıtım AŞ Genel Müdürü Fatih Onkar, her krizin ulusal ve uluslararası pazarlarda yeni fırsatlar yarattığını söyledi. Antalya ANFAŞ’da düzenlenecek YAPEX Fuarı’nda inşaat mühendisleri mimarlar, müteahhitler ile sektördeki tüm paydaşları bir araya getireceğini anlatan Fatih Onkar, Türkiye’nin yaşadığı ekonomik krizi de aşabileceğini kaydetti.

TURİZMİN HİZMETİNDE 
Onkar, son iki yıldır turizmde çok önemli artışlar olduğuna dikkat çekti. Turizm sektörünün yaşanılan krizler nedeniyle otel yenileme ve renevasyon çalışmalarına yatırım yapamadığını ifade eden Onkar, başta Antalya olmak üzere yüzlerce otel ve turistik işletmelerde yenileme ihtiyacı olduğunu vurguladı. Bu yılki fuarının sloganının “Yenileme ve Renovasyon” olduğunu söyleyen Onkar, turizmin bu yıl çok iyi gittiğini, Antalya’nın 2018 yılında 13-14 milyar dolar turizm geliri hedeflendiğini kaydetti. Fatih Onkar, şöyle devam etti: “Türk turizmi yine parlak eski günlerine dönmeye başladı. Geçmişte yaşanan krizler nedeniyle otel işletmeleri ve diğer işletmeler yenileme ve renovasyon konusunda yatırım yapamamıştı. Bu yıl turizmciler için oldukça başarılı geçti. Antalya bölgesinde turizm sektörü elde edilecek gelirin yüzde 10’unu renovasyon ve yenileme çalışmalarına ayırabilir. Bu da başta inşaat sektörüne büyük katkı sağlar. Turizmin gelişmesine daha iyi katkı yapar, sektöre hareket getirir.”

Kaynak: HÜRRİYET

Share
444 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.