TOKİ’nin 600 Bine Sattığı Daire Borsada 400 Bin TL | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

07 Şubat 2018

TOKİ’nin 600 Bine Sattığı Daire Borsada 400 Bin TL

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Karadağ, yatırımcıların borsadaki gayrimenkul sertifikalarından çekindiğini belirterek, “TOKİ’nin 600 bin liraya sattığı daire borsada 400 bin lira. Buna rağmen insanlar çekiniyor. Gerçekten konut mu, tapu verilecek mi, sanal bir şey mi, anlayamıyorlar” dedi.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ yaptığı açıklamada, Türkiye’de bireysel küçük yatırımcıların borsadan uzak durma sebeplerini anlattı.  İnsanların bazı hususlarda çekindiğine işaret eden Karadağ, “Örneğin müteahhidin ve TOKİ’nin 600 bin liraya sattığı daire borsada 400 bin lira. Buna rağmen insanlar çekiniyor. Gerçekten konut mu, tapu verilecek mi, sanal bir şey mi, anlayamıyorlar.” diye konuştu.

Karadağ, Borsa İstanbul aracılığıyla konutları doğrudan tüketiciye sunduklarını vurgulayarak, “Gerçekten tapu vereceğiz. Hatta bürokratik süreçleri azaltacağız, adresine tapusunu göndereceğiz. Şahıs bazında gayrimenkul sertifikası yatırımı yapanlar yeterli sertifikayı topladıklarında, konutu ister oturmak için kullanabilecek, isterse tapuyu almadan sertifikasını satarak kazancını realize edebilecek. Bu çok güzel bir yatırım. 600 bin liralık konutu 400 bin liraya satıyoruz, inandıramıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.
Karadağ, küçük yatırımcıları sermaye piyasalarına teşvik etmek için hem halka açık şirket hisselerini yaygınlaştırıcı hem de teşvik edici yeni uygulamalar yapacaklarının altını çizerek, nitelikli şirketlerin halka arzına bireysel yatırımcının ilgi gösterdiğini bildirdi.

Share
385 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.