TOKİ’den Yüzde 20 İndirim Kampanyası Eylülde | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

12 Haziran 2017

TOKİ’den Yüzde 20 İndirim Kampanyası Eylülde

TOKİ’nin borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyenlere yönelik yüzde 20 indirim kampanyası bu yıl eylülde yapılacak. TOKİ Başkanı Turan, geçen yıl kampanyadan 17 bin kişinin faydalandığını söyledi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yüzde 20 indirim kampanyasını eylülde yapacaklarını söyledi. Turan, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik yüzde 20 indirim kampanyasına yoğun talep geldiğini belirtti.

Bu yıl indirim kampanyasını eylülde yapacaklarını, kampanyaların belirli prosedürlere göre yapıldığını ifade eden Turan, “Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde oluyor, tatilde oluyor. İnşallah en geç Tuncu ayda indirim kampanyamızı yapacağız. Bunu bekliyor vatandaşlarımız” dedi.
indergi_TOKİ’den Yüzde 20 İndirim Kampanyası Eylülde1817 MİLYONLUK BORÇ KAPANDI

Turan, geçen yıl borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasından 17 bin kişinin faydalandığını kaydederek, “817 milyon lira borç kapatıldı. Bu paranın yaklaşık 513 milyon lirası kredi kullanılmadan ‘yastık altı parası’ diye tabir edilen paradan getirilip ödendi” ifadelerini kullandı. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru tarihini takip etmesi gerektiğine dikkati çeken Turan, ‘Açıklanan tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak” bilgisini verdi.

Başvuranların vergi borçları bulunmamalı

TOKİ Başkanı Turan, indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve işyeri alıcılarının belirlenecek tarihler arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini dile getirerek, şu ifadeleri kullandı: “Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmeyecek, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla idareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.”

Share
486 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.