TOKİ’den 185 TL Taksitle Ev Fırsatı Başladı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

16 Nisan 2018

TOKİ’den 185 TL Taksitle Ev Fırsatı Başladı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 38 ilde 6 bin 893 konutu 55 bin TL’den başlayan fiyatlar ve 185 TL’den başlayan taksitlerle satışa sundu. 

TOKİ 38 ilde 6 bin 893 konutu açık satış yöntemiyle satışa sundu. Kurasız satılan konutların fiyatları 55 bin lira ve aylık taksitleri ise 185 liradan başlıyor.
TOKİ’ye başvuru yapacak vatandaşlarının hiç konut sahibi olmaması gerektiğini hatırlatan TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Bizim en önemli şartımız vatandaşlarımızın daha önce hiç konut sahibi olmamasıdır. Ayrıca daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması koşulları gerekiyor. Konutlarımızın satışları nitelik ve bulunduğu illere göre yüzde 10,20 ve yüzde 25 peşinat bedeli ile 120 ve 240 ay vade seçenekleri ile gerçekleştirilecektir” bilgisini verdi.

Başbakanlık Toplu Konut idaresince (TOKÎ) Başkanı Ergün Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önceliklerinin alt ve orta gelir grubundaki vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunu belirtti. Son 3,5 yıldır inşa edilen konutların yüzde 95’inin, 2017 yılında yapılanların ise yüzde 98’inin alt ve orta gelir grubuna yönelik sosyal konutlardan oluştuğunu aktaran Turan, şu anda Türkiye’nin 38 ilinde 6 bin 893 konutu açık satış yöntemi ile satışa sunduklarını, projelere göre farklılık gösteren konutların fiyatlarının 55 bin liradan, taksitlerin ise aylık 185 liradan başladığını söyledi. Konutların ön şartsız, kurasız ve başvuru önceliğine göre satılacağını bildiren Turan, vatandaşların ilgili bankalara müracaat ederek konut sahibi olabileceklerini anlattı.

 

 

Share
247 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.