Tepe’nin Gözü Washington ve Florida’da | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Tepe’nin Gözü Washington ve Florida’da

Önümüzdeki 5 yılda Türkiye’de 2.1 milyar TL’lik yatırım öngören Tepe inşaat, ABD için kolları sıvadı. Şirketin gözü, Washington ve Florida’da. 
Akşam gazetesinin haberine göre, özkaynak sıralamasında Türkiye’nin en büyük 50’nci şirketi konumunda olan Tepe İnşaat, önümüzdeki 5 yıl içerisinde 2.1 milyar TL’lik yatırım öngörüyor. Şirket ayrıca ABD’de bir şirket kurarak buradaki yeni yatırım fırsatlarını da yakın takibe aldı.
indergi-tepe-inşaatABD’ de Yatırım İmkanlarını Araştırıyor
Şirketin yeni dönem hedefleri hakkında bilgi veren Tepe İnşaat Genel Müdürü Atila Kemal Oğuz, “Önümüzdeki dönemde mevcut yatırım ve taahhüt işlerine bir yandan devam ederken büyük ölçekli yatırım projelerimizin ağırlık kazanacağı bir döneme gireceğiz. 2017′ nin ilk yatırım projesi olan Çekmeköy-Ömerli’deki Tepe Aura projemizin yanı sıra yakın vadede Ankara’da bir yeni projeyle İstanbul’da iki büyük kentsel dönüşüm projesine daha başlamayı hedefliyoruz. Ayrıca ABD’de kurduğumuz yeni şirketle ülkede yeni yatırım imkanlarını da araştırıyoruz” dedi. ABD Washington’da yeni bir şirket kurduklarını ve bu şirket ile gerek Washington, gerekse Florida’da taahhüt ve yatırım projeleri yapmayı hedeflediklerini sözlerine ekleyen Atila Kemal Oğuz, “2018 yılında bu bölgede geliştireceğimiz projelerin duyurusunu yapacağız” ifadelerini kullandı.
 indergi-tepe insaatBeşiktaş’ta 2 Proje Hazırlığında 
OĞUZ, şöyle devam etti: “Kentsel dönüşüm projelerimiz İstanbul’da Hasanpaşa ile sınırlı kalmayacak Beşiktaş’ta iki büyük ölçekli, prestijli proje hazırlığındayız. Bu projeler için 450 milyon dolar yatırım öngörümüz bulunuyor” değerlendirmesinde bulundu.
520 Milyon kentsel dönüşüm 
YILIN son çeyreğinde Ankara – Etlik’de Tepe Steps adını verdikleri yeni bir projeye başlayacaklarını açıklayan Oğuz, projenin yatırım değerinin ise 200 milyon TL olduğunu ifade etti. Oğuz, “Diğer yandan İstanbul’da Kadıköy Hasanpaşa’da 14 dönümlük bir arsa üzerinde kentsel dönüşüm projesi için de ciddi çalışmalarımız oldu. Bu proje için toplam yatırım tutarı 520 milyon TL olacak ve 2018 ilk çeyreğinde inşaata başlamayı planlıyoruz” dedi. Tepe İnşaat uluslararası inşaat sektör dergisi ENR’ın (Engineering News Record) hazırladığı ENR 2017’de dünya genelinde 166’ncı sırada yer alıyor.

Share
341 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.