Tapu.com 542 Bin 603 Metrekare Gayrimenkul Sattı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Tapu.com 542 Bin 603 Metrekare Gayrimenkul Sattı

Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma sitesi Tapu.com, ilk yarıyılda geçen yılın aynı dönemine göre satış adetlerinde 2,6 kat büyüdü. Gayrimenkulleri hızla nakde dönüştüren tapu.com yılın ilk yarısında yüzde 59’u konut, yüzde 29’u arsa ve yüzde 12’si ticari portföy satışı gerçekleştirdi.

41 saatte satılan tapular var

Yılın ilk yarısında toplamda 542 bin 603 metrekare gayrimenkul satışı gerçekleştirdiklerini belirten Tapu.com Kurucusu ve CEO’su Emre Erşahin, “Gayrimenkul sektörüne getirdiğimiz yeni iş modeli sayesinde beklentimizin üzerinde ilgi görerek geçen yılın ilk altı ayına oranla bu sene 2,6 kat büyüme yakaladık. Bu büyümedeki en önemli etkenlerden biri alıcı adaylarına şeffaf bilgi akışı diğeri ise satıcılara sunduğumuz hız oldu. Ağustos 2015’ten bu yana geliştirdiğimiz teknoloji sayesinde portföyümüzdeki gayrimenkulleri ciddi alıcılara ulaştırabiliyoruz. Bu sayede tapuların satış hızında önemli bir fark yarattık” dedi.

indergi_Tapu.com 542 Bin 603 Metrekare Gayrimenkul Sattı1

Sistemde fiyat açık artırma yoluyla belirleniyor

Gayrimenkul fiyatını satıcının değil, şeffaf ve rekabetçi bir ortamda, alıcıların teklifleriyle belirlediği Tapu.com’un portföyünde sadece Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisanslı uzmanlar tarafından yazılan değerleme raporu bulunan gayrimenkuller yer alıyor. Tapu.com’da yer alan bir gayrimenkule talip olanlar şeffaf bir ortamda, online açık artırma yoluyla tekliflerini en hızlı şekilde verebiliyorlar. Satıcının razı olduğu satış bedeline uygun teklifler arasından en yüksek fiyatı veren gayrimenkulü almaya hak kazanıyor. Açık artırmaya katılmak ücretsiz. Sadece teklif verecek katılımcıların kredi kartlarından hizmet bedeli kadar bir ön provizyon çekiliyor ve sonra sadece kazanandan bu hizmet bedeli tahsil ediliyor. Diğer teklif sahiplerinden herhangi bir bedel tahsil edilmiyor. Gayrimenkulün tutarı ise Tapu.com’a değil doğrudan satıcıya ödeniyor.

Share
339 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.