Sürücüsüz Metro Hattı Kontrol Altında | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

10 Nisan 2018

Sürücüsüz Metro Hattı Kontrol Altında

“Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu” olma özelliği taşıyan Ümraniye-Çekmeköy hattının birinci etabı Üsküdar-Yamanevler Metrosu, Kumanda ve Kontrol Merkezi’nden 24 saat takip ediliyor. Tamamı 16 istasyon olan metro hattının, ilk etapta 9 istasyon olan birinci fazının, yaklaşık 10,7 kilometrelik kısmı açıldı. 

TAMAMI 16 istasyon olan Ümraniye-Çekmeköy metro hattının, ilk etapta 9 istasyon olan birinci fazının, yaklaşık 10,7 kilometrelik kısmının açıldığını aktaran Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı İşletme Şefi Ömer Taşkara: “Şu ana kadar yaklaşık 6,5 milyon yolcuya hizmet verdik. Trenlerimiz sürücüsüz olarak hizmet veriyor. Kumanda ve Kontrol Merkezi’nden 7/24 izleniyor. Kumanda merkezinde görevli personelimiz var.” dedi.

ÜMRANIYE-Çekmeköy hattının birinci etabı olan ve Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Bulgurlu, Ümraniye, Çarşı ve Yamanevler olmak üzere 9 istasyonu bulunan sürücüsüz metroya, vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Sürücüsü bulunmayan metro, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kumanda ve Kontrol Merkezi’nden kontrol ediliyor.

Share
469 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.