Sosyal Konutlara 70 Bin Başvuru | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

13 Mart 2019

Sosyal Konutlara 70 Bin Başvuru

MİPİM 2019 Fuarı’na katılan Bakan Kurum, “3 günlük fuarda 1 milyon kartvizit el değiştiriyor”dedi. Murat Kurum, TOKİ’nin 50 bin konutluk sosyal projesinde başvurunun 70 bini aştığını da açıkladı. 

TÜRKİYE’den 206 kuruluşun katıldığı Fransa’nın Cannes kentinde gerçekleştirilen MIPIM 2019 Fuarı dün kapılarını açtı. Açılışa katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “3 günlük fuar ziyaretleri çerçevesinde 1 milyon kartvizit el değiştiriyor. Bu birliktelik hem sektörümüz hem de sektörümüzün geleceği adına çok önemli” dedi.

Türk müteahhitliğiyle her zaman övündüklerinin altını çizen Kurum, “Türk müteahhitliğine baktığınızda Çin’den sonra ikinci sıradayız. Yurtdışında devam eden taahhüdümüz 11 milyar dolara yakın. Bugün 11 milyar dolar bildiğim kadarıyla 36 ülkede yatırım yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

HEDEF 250 BİNE ULAŞMAK 
TOKÎ’yle 50 bin konutluk sosyal proje başlattıklarım hatırlatan Bakan Kurum, “Proje kapsamında ilk etapta 67 ilimizde uygulamaya çıktık. Dün akşam itibarıyla başvurular 70 bini aştı. 2+1’leri 388 lira taksitle veriyoruz, 20 yıla varan vadeler var ve 2023 yılı hedefleri çerçevesinde 250 bin sosyal konuta da kararlı bir şekilde yürüyeceğiz” diye konuştu.

Yabancıya mülk edinmeyle alakalı düzenleme yaptıklarını anımsatan Bakan Kurum, “Artık fiyatı, Avrupa’yla eş değer ülkelerle aynı seviyeye getirdik. Bugüne kadar da vatandaşlık edinme suretiyle toplam 1 milyar 164 milyon liralık gayrimenkul satıldı” açıklaması yaptı.

Kaynak: AKŞAM

Share
273 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.