Sırada Gaziantep Havalimanı Var | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

04 Haziran 2018

Sırada Gaziantep Havalimanı Var

Yozgat Havalimanı’nın temel atma töreni Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katılımıyla gerçekleşti. 

Yozgat Havalimanı’nın temel atma töreni Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katılımıyla gerçekleşti. Arslan, “Haftaya Gaziantep Havalimanı yeni terminal binasının temelini atacağız. Yine haftaya Çukurova Bölgesel Havalimanı üst yapılar inşaatını başlatacağız. 13’ünde Başbakan’ın katılımıyla Bayburt-Gümüşhane Havalimanının temelini atacağız. Karaman Havalimanının ihale süreci devam ediyor. Dediğimiz gibi havayolunu halkın yolu yaptık” dedi.

Yozgat Havalimanının hem yurtiçinde hem yurtdışında uçuşlara hizmet edilecek büyüklükte yapıldığını kaydeden Arslan, “Proje tam 250 milyon Türk Lirası. Estetik ve özgün mimarisi ile Yozgat’ın en önemli yapılarından biri olacak” ifadelerini kullandı. Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da Yozgat’a uluslararası havalimanı kazandıracaklarını belirterek, 250 milyon liralık altyapı yatırımının yanı sıra üstyapı için de 60 milyon liralık harcama yapılacağı bilgisini verdi.

Share
579 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.