Sezonu Dubai’de Açan13 Türk Firması | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Sezonu Dubai’de Açan13 Türk Firması

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından Cityscape Global 2017 açılıyor. 13 Türk firması, bayram sonrası yeni sezonu Dubai’deki fuara katılarak açıyor.
indergi-dubai
Türk mimarlık firmaları da 5 projede büyük ödül için ter dökecek Gayrimenkul sektöründe konut satışları ramazan ayı, yaz mevsimi ve son olarak da 10 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle yükselişine ara vermişti. Tatil döneminin sona ermesiyle birlikte müteahhitler umdukları satışları yakalamak için ardı ardına proje lansmanları veya satıştaki projelerine uygun ödeme kampanyalarını düzenlemeye başladılar. 11-13 Eylül 2017 tarihleri arasında dünyanın önde gelen gayrimenkul fuarlarından Dubai’de gerçekleştirilecek Cityscape Global 2017 tam da bu zamana denk gelince, müteahhitler                                                                                         projelerini yurtdışma taşıma imkânı yakaladılar.
86 ülkeden 272 gayrimenkul firmasının katılıyor
86 ülkeden 272 gayrimenkul firmasının katıldığı fuarda 13 Türk firması boy gösterecek. Emlak Konut GYO’nun katılımcıların başını çektiği fuarda Artaş İnşaat, Tahincioğlu, Emay İnşaat, EMS Yapı ve Garanti Koza Holding gibi firmalar projelerini vitrine çıkaracak. CİTYSCAPE Global 2017 Fuarı’nda finale kalan ve Akfen İnşaat tarafından 57 dönümlük arazi üzerinde yapımına başlanan Bodrum Loft projesinde 86 odalı, 184 yataklı bir otel hayata geçirilecek. Yatırım maliyeti 33.1 milyon euro olan otelin Haziran 2019’da bitirilmesi planlanıyor. Otelin işletmesiyle ilgili olarak dünyaca ünlü markalarla görüşmeler ise yapılıyor.
indergi-dubai-1
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Zeytinburnu arazisi olarak bilinen ve Kalkavan Yapı, Haşan Sever İnşaat, Gül Yapı tarafından yapımına devam edilen Yedi Mavi projesi de Orta-Yüksek Ölçekli Konut Projesi Kategorisinde finalde yarışacak projeler arasında yer alıyor. DATİ Yatırım Holding’e ait Ataköy Marina ise Perakende Yapı Projesi Kategorisinin finalinde birinci olmak için mücadele edecek.
Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık’ın Afyon’da hayata geçirdiği The Farm Of 38° 30° Çiftliği ise Cityscape Global 2017’nin Ticari Yapı Projesi Kategorisinde birinciliği hedefliyor.
AITK tarafından Antalya’da hayata geçirilen AHK Kndu Villas projesi ise Düşük-Orta Ölçekli Konut Projesi Kategorisinde finale kalan projeler arasında.
Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin ardından, uluslararası arenada ilk kez Dubai’de boy gösteren sektör oyuncuları, Türkiye’ye 1.2 milyar liralık satışla döndü.

Share
571 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.