Seramiğin Geleceği Unicera'da | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

06 Şubat 2019

Seramiğin Geleceği Unicera’da

İstanbul’da 5 Şubat’ta başlayan Unicera Fuarı seramik sektörünün geleceğini belirleyecek yeni ürünlerin tanıtıldığı bir arena olarak dikkat çekiyor. İşte fuardan bazı notlar:

Türkiye’nin marka değeri en yüksek fuarı İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı (UNICERA) için geri sayım başladı. 130 farklı ülkeden 20 bini yabancı olmak üzere toplamda 85 bin alıcının katılım göstereceği fuar Yeşilköy’de kapılarını açtı.

Banyo ürünleri, zemin-duvar kaplamaları, seramik işleme teknolojileri, mutfak ürünleri, dekorasyon ürünleri, ambalajlama, depolama gibi pek çok ürün grubunun bir arada sergileneceği UNICERA, sektöre yön veren bin 200’ün üzerinde markanın katılımı ile gerçekleşiyor.

Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı UNICERA, CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık, Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (TIMDER) ve Türkiye Seramik Federasyonu (TSF)  iş birliği ile organize ediliyor. TİMDER Başkanı ve iş insanı Aydın Eşer UNICERA Fuarı’nı global bir kimliğe kavuşturma adına uzun süredir verdikleri mücadelenin meyvelerini topladıklarını söyledi.

Seramiğin kaderini belirliyor

Avrupa’nın 5’inci, dünyanın 17’nci büyük seramik karo üreticisi konumundaki Kaleseramik; 5-9 Şubat 2019 tarihlerinde CNR Expo Yeşilköy’de düzenlenen UNICERA İstanbul Seramik Banyo Mutfak Fuarı’na; Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale ve Edilcuoghi markalarıyla katıldı. Demirden Design ve Kaleseramik Teşhir Tasarım Ekibi’nin ortak çalışması ile fuar için hazırlanan yaklaşık 1000 metrekarelik Kale standında, en yeni ürünler, alternatif kullanım alanlarından örneklerle birlikte sunuldu. Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik, “Bu yıl tüm yaşam alanlarındaki farklı yüzeylere ‘benzersizlik’, ‘ustalık’ ve ‘mükemmel deneyim’ taşıyoruz. ’Benzersizliği’ sunuyoruz; çünkü kişiselleştirme, yaratıcılık, insan, tasarım ve teknoloji odağımızla var olduğumuz her alanı benzersiz kılacağımızı biliyoruz. ‘Ustalık’ diyoruz; çünkü bitmek bilmeyen merak dürtümüzle hedef odaklı çalışıyoruz. Sağladığımız güvenle kendi kategorisinde Türkiye’nin en çok tercih edilen markası seçilmemizin sebebi olan, kusursuz hizmet ve destek vermek üzerine kurduğumuz ‘mükemmel deneyim’ anlayışıyla yaşam alanlarını daha işlevsel ve daha estetik hale getirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Günümüzde büyük ebatlı seramiklere ilginin arttığını ifade eden Okan Gedik, “Mekanlarda kesintisiz ve bütünsel görünüm trendi gün geçtikçe yükseliyor. Yer ve duvar bütünlüğünü sağlamak için büyük ebatlı ürünlerin beraber kullanımı ve bu ürünler ile farklı döşeme biçimlerinin hayata geçirildiği mekan tasarımları da öne çıkıyor. Biz de mimari ve dekorasyon gündemini yakından takip ederek teknoloji ve inovasyonu tasarımla bir araya getiriyoruz. Farklı ebat ve tasarım öğelerini bir arada sunduğumuz geniş içerikli koleksiyonlarımız ile herkesin kendi zevkini yansıtabileceği mix&match olanakları sunan, daha dinamik ürünleri hayata geçiriyoruz” dedi.

UNICERA’da, Demirden Design ve Kaleseramik Teşhir Tasarım Ekibi’nin ortak çalışması ile hazırlanan Kale standında; tüketicinin banyosu için tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bütünsel çözümler sunularak, müşteri deneyimine önem veriliyor.
İnovatif ürünlerin en güzel örneklerinden, Türkiye’nin en büyük boyutlu, en ince ve esneyebilen porselen karo serisi Kalesinterflex’in 120×360 cm boyutlarındaki yeni gamını ve parlak ürünlerini katılımcıların beğenisine sunuluyor. Aynı zamanda HuedKalestone+, Royal Marbles ve Can Yalman tasarımı Truva Koleksiyonu ile birlikte, Edilcuoghi’nin yeni karo serileri I’m Italian Marble ve Stone Gallery de Kale standında sergileniyor.
Kalesinterflex ile tasarlanmış stil sahibi bütünsel banyolar, Mix-Match yaklaşımıyla sunulan yeni ürünlerin yanı sıra Edilcuoghi’nin yeni ürün gamı tüketiciyle buluşuyor.

GROHE TIR’ının yeni durağı

Banyo ve mutfak çözümleri ve sıhhi tesisat markası GROHE’nin ürünlerini geniş kitlelere sergilemek amacıyla dünyada farklı ülkeleri ziyaret eden TIR’ı, İstanbul’a ulaştı.

Türkiye turuna 19 Ocak 2019’da Antalya’dan başlayan, daha sonra Marmaris, Bodrum, İzmir ve Bursa’da sektör profesyonellerine ve teknik personele en son teknolojiler, trendler ve GROHE’nin ürün yenilikleri hakkında bilgi aktaran mobil showroom’un İstanbul’daki ilk durağı UNICERA İstanbul Fuarıydı. UNICERA İstanbul Fuarı’nda GROHE TIR’ında sergilenecek geniş ürün seçkisinde Seramik Serileri, GROHE Blue Home, GROHE Red, GROHE Smart Control Serisi, GROHE Sensia Arena, GROHE Sense & Sense Guard, Essence and Concetto Professional, GROHE Essence Armatür Serisi ve GROHE Rapido SmartBox yer alıyor.

GROHE TIR’ı ziyaretçilere içinde bulunan yenilikçi ürünleri kullanım sırasında bizzat inceleme imkanı sunuyor. Ayrıca düzenlenen eğitimlerde GROHE uzmanlarıyla yüz yüze görüşme fırsatı bulacak olan teknik personele, GROHE ürünlerinin özellikleri ve yararlarını daha yakından tanıyarak montajla ilgili önemli bilgiler edinme fırsatı sunuluyor. TIR, UNICERA Fuarı’nın ardından 11-14 Şubat tarihlerinde İstanbul’un çeşitli noktalarında ziyaretçilerini kabul edecek.

Share
567 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.