Samet’in İnovasyon Dünyası | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Samet’in İnovasyon Dünyası

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET, dünyanın en büyük mobilya aksesuar fuarı olan Almanya Interzum Fuarı’nda, inovasyon odaklı ürünleri ile büyük ilgi gördü.

indergi_Samet'in İnovasyon Dünyası1SAMET, dünyanın lider uluslararası mobilya ve dekorasyon yan sanayi fuarı olarak 2 yılda bir Köln‘de düzenlenen ve sektördeki en güncel trendlere ışık tutan Interzum’da, IF Design 2016 tasarım ödüllü Alpha Box ve Smart Flow çekmece sistemleri ile D-Lite Lift kalkar kapak sistemlerinden oluşan ‘İnovasyon Dünyası’ ve yeni nesil menteşe sistemi Master’ı dünya mobilya aksesuar sektörünün beğenisine sundu.

Interzum 2017’de SAMET, kusursuz hareket teknolojisi ve geliştirilmiş fonksiyonel özellikleriyle yaşam alanlarında yüksek konfor sunan Alphabox, menteşe kullanılmayan zarif tasarımı ile D-Lite Lift kalkar kapak sistemleri ve ultra ince ve zarif tasarımı, inovatif çözümlerle buluştururken özel renk kombinasyonlarıyla mobilyaları kişiselleştirme imkânı sunan Smart Flow’u sergilerken aynı zamanda yeni nesil yavaşlatıcılı menteşesi Master’ı da tanıttı. Mobilya kapaklarının yavaş ve sessiz kapanmasını sağlayan fren mekanizması ile mobilya aksesuarları dünyasına yepyeni bir soluk getiren Master, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Dünyada mobilya aksesuar sektörünün en büyük oyuncularından olan SAMET, mükemmel tasarım ve fonksiyonelliği bir araya getiren ürünleriyle, küresel gücünü ve mutfak/banyo başta olmak üzere tüm yaşam alanlarında fark yaratma iddiasını bir kez daha ortaya koymuş oldu.

INTERZUM Fuarı’nın hem sektördeki güncel eğilimlerin nabzını tutan hem de yeniliklerin duyurulduğu bir buluşma noktası olarak en önemli uluslararası platformlar arasında yer aldığına dikkat çeken SAMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ufuk Kızıltan şunları söyledi: “SAMET olarak Ar-Ge ve inovasyonu, yatırım alanımızın merkezinde görüyoruz. Son yıllarda, özellikle kullanıcı içgörüsüne dayanan alanlarda benimsemiş olduğumuz “inovatif yaklaşımlar” doğrultusunda geliştirdiğimiz ürünlerin lansmanını uluslararası platformlarda yapıyoruz. Bu anlamda, 2017 yılında da Interzum Fuarı’nın bir parçası olmanın ve özgün tasarımlarımızı dünya mobilya aksesuar sektörüyle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. ‘Mobilyaya hayat veren’ katma değerli ürünlere yapacağımız yeni yatırımlarla birlikte, ‘SAMET’in İnovasyon Dünyası’nı genişletmeyi ve yurt dışı ağımızı güçlendirerek büyümeyi sürdüreceğiz.”

SAMET Hakkında

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET A.Ş., 1973 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Çağın ihtiyaçlarına uygun teknolojik donanımla hayata geçirdiği 3000’i aşkın ürün çeşidi ve 44 yıllık deneyimi ile mobilya aksesuar sektöründe öncülüğünü korumaktadır.

SAMET A.Ş., 32.000 m²’si kapalı olmak üzere toplam 80.500 m²’lik bir alanda en son teknolojiyle donatılmış modern ve yüksek kapasiteli üretim tesislerinde 1.400 çalışana sahiptir. SAMET AR-GE Enstitüsü 130 kişilik mühendis kadrosu ile inovasyon ve tasarım odaklı üretim yöntemleri geliştirerek sektöre yön vermektedir. İç pazarda 500’ü aşkın aktif bayi, A.B.D., Rusya, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Kazakistan, Slovenya ve Çin ağırlıklı olmak üzere beş kıtada toplam 110 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla SAMET A.Ş., Türkiye’de ve dünyada mobilya aksesuarları sektörünün önde gelen markasıdır. Müşteri memnuniyetini esas alan ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek pazarı yönlendiren SAMET, sürekli daha iyiye ulaşma hedefi ve çevre bilinciyle, global pazarda sektörün en büyük oyuncuları arasında yer almaktadır.

Share
1886 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.