Risk Yoksa Yatırım da Yok | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

01 Ekim 2018

Risk Yoksa Yatırım da Yok

Irak, Suriye gibi yerlerde faaliyet gösteren Azure’nin Yönetim Kurulu Başkanı Gül “ABD ve Avrupa’ya herkes yatırım yapabilir” dedi. 

İÇ savaş ve karışıklıklarla bilinen Suriye, Irak, Afganistan gibi riskli pazarları öncelikli yatırım alanı olarak belirleyen Azure Grup, Türk şirketlerinin bu pazarlardaki garantörü oldu. Lojistik ve kargo hizmeti başta olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın büyük inşaat, enerji, lojistik ve kargo devlerine riskli pazarlarda ürün ve hizmet sağlayan Azure Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gül, “Risk görmediğimiz ülkelere yatırım yapmıyoruz. ABD ve Avrupa’ya herkes yatırım yapabilir. Ancak bu pazarlarda taşlar çoktan yerine oturmuş. Bu nedenle faaliyet gösterdiğimiz 16 ülkenin 6’sı riskli denilen ülkelerden oluşuyor” dedi.

Riskli pazarlarda bölgedeki güçlü ailelerle ortaklık kurduklarını anlatan Gül, “Gayrimenkul şirketlerine anahtar teslim şantiye de kuruyoruz, iş makinesi de kiralıyoruz, yaptığı ihracatın lojistiğini de gerçekleştiriyoruz. Bir nevi garantörüz” dedi.

Yerli üreticiyi yurtdışı pazarlara açıyor 

IRAK’TA yeni yatırımlara hazırlanan grup, ülkeye kuracağı yapı marketlerle Uşak’taki seramik üreticisinin ürününü de yurtdışına pazarlayacak. Erye kuracağı yapı marketlere toplam 40 milyon dolarlık  yatırım yapacaklarını söyledi.

Kaynak:AKŞAM

Share
119 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.