Pronet Ekibi Sokakta | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

08 Ağustos 2017

Pronet Ekibi Sokakta

Pronet ekibi güvenlik kavramına yönelik eksik veya yanlış kalıpları kırmak için Türkiye’nin dört bir yanında semt semt dolaşmaya başladı. Ekip görüştükleri kişilere güvenliğin bir lüks değil ihtiyaç olduğunu anlatıyor, basit ama hayat kurtaracak tedbirleri aktarıyor. Hedef toplamda 100 bin kişiye ulaşmak.indergi-pronet ekibi sokakta.jpg1

Türkiye’de güvenlik ihtiyacı genellikle bir lüks olarak görülüyor. Oysaki kentleşmenin arttığı, pek çok kişinin kapı komşusunu bile tanımadığı günümüzde, güvenlik adına alınabilecek önlemleri bilmek ve doğru araçları kullanmak kimi zaman hayat kurtarıyor.

Türkiye’nin lider güvenlik şirketi Pronet, bu görüşten yola çıkarak, toplumda güvenlik bilincinin artırılmasına yönelik bir proje başlattı. Bugüne dek 20 binden fazla kişiye ulaşılan proje kapsamında, Pronet ekibi Türkiye’nin dört bir yanında sokak sokak gezerek insanlarla yüz yüze görüşüyor; bu kişilere daha güvenli bir hayat sürmek için alabilecekleri basit önlemleri anlatıyor. Ekip şimdiye kadar İstanbul, Adana, Mersin, Antalya, Bursa ve İzmir’deydi. Proje kapsamında toplam 100 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

“Güvenlikle ilgili kalıpları kırıyoruz”

Pronet Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip, “Güvenlik konusunda bazı kalıplaşmış görüşler var. Örneğin, ev ve işyerlerinin güvenliği denildiğinde yalnızca hırsızdan korunmayı anlıyoruz. Oysaki yakın zamanda yaşadığımız sel felaketleri gibi olaylardan, gaz kaçaklarından ve yangından korunmak da günümüz teknolojisiyle mümkün. Acil sağlık ve panik hallerinde, evinizin dışındayken de faydalanabileceğiniz sistemler mevcut. Pek çok kişiyi şaşırtan bu detayları aktarmak, kalıpları kırmak ve insanların canını, malını, değer verdiklerini ve mahremini koruyabilmelerine katkı sağlamak için ekibimizle birlikte sahaya indik” dedi.

Ekibin önerisi: Ücretsiz Panik Butonu Uygulaması

Pronet’in görüştüğü kişilere önerdiği yöntemlerden biri, kendi geliştirdiği ücretsiz Panik Butonu Uygulaması. Kullanıcı, uygulamaya girip panik butonu ikonuna dokunduğunda, kullanıcının önceden belirlediği iki kişiye kullanıcının lokasyonunu ve tehlike durumunu belirten bir SMS gönderiliyor. Pronet abonesi olsun ya da olmasın herkesin kullanabileceği uygulamada, kullanıcının acil durumlarda ulaşılmasını istediği iki kişinin iletişim bilgilerini ilgili alanlara eklemesi yeterli oluyor. Bu sayede, tehlike anında, Pronet her yerde ve her zaman kullanıcının yanında olarak hayat kurtarıyor.

Pronet hakkında:

1995 yılında kurulan Pronet, bugün yaklaşık 200 bin aktif güvenlik sistemi kullanıcısı ve 5000’i aşan özel güvenlik projesiyle sektörünün lider şirketidir. Sunduğu güvenlik çözümleriyle kişi, kurum, kuruluş, öz varlık ve bilginin korunmasını sağlayan Pronet, ev ve işyeri güvenliğinin yanı sıra bankalar, alışveriş merkezleri, havaalanları, perakende mağaza zincirlerinin de aralarında bulunduğu birçok büyük kuruma yönelik hizmet ve çözümler üretiyor. Hizmetlerini hırsızlığa karşı önleyici ve caydırıcı tedbirlerle sınırlı tutmayan Pronet, abonelerine ‘5 Korumalı Güvenlik Hizmeti’ ile hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi olayların yanı sıra acil sağlık ve panik durumlarına da müdahale edebiliyor. İnsana ve teknolojiye sürekli yatırım yapan Pronet, bunun bir sonucu olarak alarm sonrası aboneyi ortalama 10 saniyelik arama hızıyla dünya standartlarının üstünde bir hizmet veriyor. 2015’te Türkiye’de En İyi Müşteri Deneyimi Ödülü’nü kazanan Pronet, 2016’da da çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli etkinliklerinden 11. Contact Center World Awards’ta, “En İyi Müşteri Deneyimi” kategorisinde önce EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) ve sonra dünya birincisi oldu. Pronet ayrıca, dünyanın en saygın iş ödülleri organizasyonlarından Stevie Awards 2016’da 4 altın, 3 bronz ödül kazanarak önemli bir başarıya daha imza attı.

Share
329 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.