Perakendenin Başarılı Markaları Ödüllendirildi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Perakendenin Başarılı Markaları Ödüllendirildi

Alışveriş Yatırımcılar Derneği (AYD ) ve Akademetre Research Company tarafından düzenlenen “Türkiye’nin 1 Numaralı Markalarının ödül töreni  Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ödül töreninde 14 kategoride markaya ödülleri takdim edildi.


Ödül töreninde konuşan AYD Başkanı Hulusi Belgü, Akademetre’nin çok güzel ve detaylı bir araştırma yaptığını belirterek, ödüllerin en önemli tarafının öne çıkan markaların halk tarafından seçilmesi olduğunu söyledi. Akademetre’nin bu konuda hassas bir çalışma yürüttüğünü ifade eden Belgü, şöyle devam etti: “Bu ödüllerde 9. senemiz oldu, inşallah devam edeceğiz. Ödülü alamayan perakendeci arkadaşlarımız üzülmesinler. Onlar da çok başarılılar. Kasım ayında AVM’lerdeki cirolarımız 19.2 artmış. Bu başarı bütün perakendecilerin gayretiyle oluyor. Bizler AVM yatırımcısıyız ama nihayetinde biz de perakendeciyiz. Perakendeciler ve AVM’ler ayrılmaz bir bütün. Yaşadığımız bütün zorlukları, problemleri hep beraber aşacağımızı tahmin ediyorum, bunları el ele aşmak zorundayız. Karşılıklı anlayışla her şeyin üstesinden geleceğimizi düşünüyorum.”

Akademetre’nin Kurucusu Halil İbrahim Zeytin de araştırmayı 14 ilde 1067 kişi ile yüz yüze görüşme yaparak gerçekleştirdiklerini söyledi. Zorlu Gayrimenkul Genel Müdürü Didem Aydm ise AVM’lerin artık sosyalleşme alanları olduğunu söyledi.

16 ayrı ödül verildi
Açılış konuşamalarından sonra ankette tüketiciler tarafından seçilen başarılı markalar sırasıyla şöyle:
“Kadın giyimde Koton, erkek giyimde Kiğılı, günlük spor giyim ve çocuk giyim kategorilerinde LC Waikiki, bebek ürünleri-oyuncak Joker, ayakkabı-çantada Derimod, kişisel bakım-kozmetikte Watsons, ev tekstili-dekorasyonda Madame Coco, teknoloji perakendeciliğinde Teknosa, teknoloji üreticisinde Samsung, aksesuarda Atasay, self servis-restoranda Burger King, restoranda HD İskender, kafede Mado, spor malzemelerinde Nike ödüle layık görüldü.”

Anchor Mağaza kategorisinde Boyner ve Teknosa, En Beğenilen Marka Yüzü kategorisinde ise Penti-Aslı Enver ödüle layık görüldü Törende, Carrefoursa İçerenköy’e de 25 Yıllık Mükemmellik, Sürdürülebilirlik ve Başarı Onur Ödülü takdim edildi.

Share
2787 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.