Perakendecilere Kur Riski Paneli Düzenledi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Perakendecilere Kur Riski Paneli Düzenledi

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), Türkiye Bankalar Birliğiişbirliği ile perakende sektörüne yönelik Ödeme Sistemleri Paneli düzenledi. Panelde ‘Döviz Riski Yönetimi’ kapsamında döviz pozisyonu, hedge politikası ve kur riski yönetiminde kullanılan ürünler hakkında bilgi verilirken Genel Ekonomik Görünüm ve Piyasa Beklentileri de TEB uzmanlarınca katılımcılara anlatıldı.

indergi_Perakendecilere Kur Riski Paneli Düzenledi1Tekfen Holding Konferans Salonu’nda düzenlenen, TEB Finansal Piyasalar Alım ve Satım Direktörü Göker Orhan, TEB Finansal Piyasalar Yapılandırılmış Döviz Ürünleri Müdürü Asu Pektaş İşler ve TEB Finansal Piyasalar Strateji Müdürü Hasan Erkin Işık’ın panelist olarak katıldığı panel sektör temsilcileri tarafından ilgiyle takip edildi.

Sektörün önde gelen kurumları tarafından beğeni toplayan panel ile ilgili olarak AYD Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü şöyle konuştu: “Ülkemiz bulunduğu coğrafyanın bir sonucu olarak ekonomik ve siyasi olarak zaman zaman çalkantılı dönemlerden geçiyor. Ne mutlu ki bu zor dönemlerin sonunda bugüne kadar her zaman düze çıkmayı başardık. Özellikle kurların dalgalı olduğu dönemlerde perakende sektörünü koruyacak bir takım süreç ve ürünler mevcut. AYD olarak çözüm odaklı, işleri kolaylaştırmaktan yana bir yol izliyoruz. Bunun bir sonucu olarak da sektörümüz tarafından henüz çok kullanılmayan Hedge politikası ile birlikte döviz opsiyon işleri, vadeli döviz alım/satım işlemleri hakkında iş ortaklarımıza bilgi vermek istedik ve bu Türkiye Bankalar Birliği ile bu paneli düzenledik. Katılımcılarımızın da yoğun ilgi gösterdiği eğitimimizin son derece faydalı olacağını düşünüyoruz.”

Share
558 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.