Peli’ye İhracatın Yıldızlarından Ödül | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

14 Kasım 2018

Peli’ye İhracatın Yıldızlarından Ödül

Peli Parke’nin 2016 yılında başlattığı ve ‘Sağlıklı Okullar, Sağlıklı Nesiller’ bakış açısı ile yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği “İhracatın Yıldızları- Türkiye’nin Gizli Şampiyonları” yarışmasında ödüle layık görüldü.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ihracatın geliştirilmesi ve ülke ekonomisindeki payının artırılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği İhracatın Yıldızları / Türkiye’nin Gizli Şampiyonları yarışmasının 2018 yılı ödül alanları belli oldu.

TİM’in ödüle layık gördüğü Vezirköprü Orman Ürünleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında ihtiyacı olan 50’den fazla okula parke yardımı ve zemin yenileme desteğinde bulunmuştu.

Proje ile ilgili konuşan Vezirköprü Orman Ürünleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Turan: ‘’İlk olarak üretim tesislerimizin bulunduğu Samsun’da başlattığımız projeyi sonrasında Mersin ve Erzurum’a taşıdık. Proje kapsamında sorunlu okullar tespit edilip tek tek elden geçirildi. Parke desteği verdiğimiz okullara uygulamayı da o bölgedeki bayilerimiz yaptı. ‘Proje, Kocaeli’nden Mardin’e, Çorum’dan Antalya’ya, Sakarya’dan Muğla’ya ve Bursa’ya kadar uzandı’’ dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) önderliğinde DHL ExpressTürkiye ile DÜNYA Gazetesi iş birliğinde, Akbankın ana ve Turkcellin iletişim sponsorluğunda düzenlenen yarışmada, 298 firma arasından 11 kategoride 22 firma ödüle layık bulundu.

Ödüller, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TİM Başkanı İsmail Gülle’nin onurlandıracağı 21 Kasım Çarşamba Günü Hilton Bomonti Otel’de düzenlenecek törende sahiplerini bulacak.

 

Share
244 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.