Peli Parke Kapı Tasarımına da Başladı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Peli Parke Kapı Tasarımına da Başladı

1978’den bu yana düzenlenen ve sektör profesyonellerini buluşturan Yapı Fuarı’na katılan Peli Parke Loft Koleksiyonu ve yeni üretmeye başladığı Peli Dekoratif Kapıları Peli DK’yı fuarda nihai tüketicinin beğenisine sundu.

23-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında TÜYAP Kongre Merkezi’nde düzenlenen Yapı Fuarı’na katılan Vezirköprü Orman Ürünleri Grubu’nda yer alan Peli Parke en yeni ürün ve hizmetlerini sektör profesyonelleri ile buluşturdu.

indergi_Peli Parke Kapı Tasarımına da BaşladıFuarın ilk günü Peli standını ziyaret eden ‘’Vahe Kılıçaslan’la Evdeki Mutluluk’’ programının sunucusu Vahe Kılıçaslan Peli Parke’nin yeni ürettiği kapıları inceledi ve programına sponsor olan Peli Parke’nin en yeni ürünleri önünde fotoğraf çektirdi. Yönetim Kurulu’nun tamamının bulunduğu fuarda Peli Parke’nin yeni ürün gamı büyük ilgi gördü.

Yapı Malzemeleri ve Teknolojileri zirvesi olarak adlandırılan fuara katılmalarının prestij açısından önemli olduğunu söyleyen Peli Parke Pazarlama Müdürü Mehmet Karahasanoğlu, Bu seneki fuar hem yeni mimari konseptimiz, yeni standımız ve stand tasarımımızla bizim açımızdan çok farklıydı dedi. Peli Parke adına fuarın verimli olduğunu düşündüklerini ifade eden Karahasanoğlu, genel olarak ziyaretçilerin beğenisini topladık. Sunumumuzun başarılı olduğunu söylüyorlar diye konuştu. Bu yıl ki fuarda özellikle iki yeni ürün grubunu ön plana çıkardıklarını ifade eden Karahasanoğlu ‘’Biri yeni üretimine başlayacağımız Peli DK kapılarımız ve diğeri parkede Loft Koleksiyonumuz. Kapı üretmedeki öncelikli amacımız parke ve kapı yüzeyini bütünleştirmek. Mekanlarda kullanılan süpürgelikleri de kapıların pervazları ile aynı model yapmak. Yeni kapılarımızın tasarımları Adnan Serbest’e ait. Adnan Bey bizim için çok özel bir seri oluşturdu. Bu tasarımlarımızda iki farklı malzemede yoğunlaştık. Biri Melamin yüzeyli kapılar. Diğeri lake kapılar. Bu kapıların en büyük özelliği çizilmeye karşı dayanıklı olması, kolay temizlenebilmesi ve yüzeyinin canlı ve parlak kalması. Kasa, pervaz ve kapı yüzeyinin aynı dokuda olmasına dikkat ettik. Kapı yuvasında kullandığımız fitil kapının sessiz olmasını sağlıyor. Kilitte farklı bir sistem kullandık. Kale’nin yeni ürettiği (sessiz kilit) bu sayede kapı açılıp kapandığında ses çıkmıyor. Diğer kapılarımızda şu anda çok popüler olan lake kapılar. Bu tarzda sektöre çeşitli alternatifler sunduk’’ diye konuştu.

Parke de de en yeni ürünlerinin Loft Koleksiyonu olduğunu sözlerine ekleyen Karahasanoğlu ‘’Bu koleksiyonda kendi içinde 8 ayrı ton ve renkten oluşuyor. Özelliği ise Meşe ve Kestane dokusunu aynı şekilde yüzeye yansıttık. Böylece Loft Koleksiyonu Lamine ile yarışır özellikte bir ürün oldu. Koleksiyon fiyat avantajı ve uzun ömürlü olması açısından da kullanıcıya avantaj sağlıyor. Ben Loft’un Avrupa standartlarında bir ürün olduğuna inanıyorum’’ diye belirtti. Bu ürünlerin dışında diğer koleksiyonlarının da tanıttıkları bir fuar olduğunu söyleyen Karahasanoğlu ‘’Bir de Pelit Aslan Grubu’na ait 2 ürüne yer verdik. Biri Peli dijital duvar kağıtları diğeri de Peli dijital masa tablaları. Her iki yeni ürünün tanıtımını yaparak bayilerimize daha geniş bir yelpazede çalışma fikrini aşıladık’’ diyerek sözlerini bitirdi.

1.000’in üzerinde katılımcı firma, 80 binin üzerinde ziyaretçinin katıldığı fuar yapı sektörüne dair birçok panele ve etkinliğe de ev sahipliği yaptı.

Turanlar Grup Hakkında:

1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim konusunda lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parquet ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

Vezir Ağaç, yani Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., Karadeniz Bölgesinin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biridir. Üretimi olan Tutkal, MDF, Yonga Levha, Melamin Kaplı MDF-Yonga Levha, Laminat Parke ve Kontrplak ile entegre bir tesistir.

Share
689 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.