“Parke Usta Seminerleri” Yurt Dışında | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

“Parke Usta Seminerleri” Yurt Dışında

Kastamonu Entegre’nin sektörde öncülüğünü yaptığı parke ustalarına yönelik “Laminat Parke Usta Seminerleri”, gördüğü yoğun talep üzerine yurt dışına taşındı. İran’ın Tebriz kentinde İranlı parke ustalarına yönelik gerçekleşen eğitimlerin, yıl içinde üç kente yayılması hedefleniyor.

indergi_Parke Usta Seminerleri” Yurt Dışında1Kastamonu Entegre’nin bayiler ve parke ustaları için Türkiye genelinde düzenlediği “Laminat Parke Usta Seminerleri” gördüğü yoğun talep üzerine ülke sınırlarını aştı. İkinci yılında yurt dışına açılan seminerler dizisinin ilk ayağı, İran’ın Tebriz kentinde gerçekleşti. Yaşam alanlarına kalite katmak üzere sunduğu hizmetleri daha ileri seviyeye taşımak üzere parke ustalarına yönelik eğitimler düzenleyen Kastamonu Entegre’nin yurt dışındaki bu ilk semineri, yoğun bir katılımcı eşliğinde gerçekleşti.

Kastamonu Entegre kurumsal tanıtımla başlayan seminer, parke üretimi ve kalite süreçleri başlığı altında incelenen laminat parke hakkında bilgilendirme ile devam etti. Uygulama eğitimi, Floorpan ve Artfloor laminat parkelerin temel yapı ve fiziksel özelliklerini içerirken, döşeme öncesi hazırlık, döşeme süreci ve sonrası karşılaşılan olumsuzlukların kaynağı ve çözüm yolları detaylı olarak katılımcılara aktarıldı.

Sadece yurt genelinde değil, yurt dışından da yoğun ilgi ve talep ile karşılaştıklarını vurgulayan Kastamonu Entegre Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Naci Güngör, “Seminerlerimizin gördüğü bu yoğun ilgi ve talep, eğitimlerin ülke sınırlarını aşmasını sağladı. İlki Tebriz’de gerçekleşen İran’daki seminerleri, yıl içinde Tahran dahil üç kentte daha gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Kastamonu Entegre Hakkında

1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2016 yılı itibariyle yıllık 2.4 milyon m³ MDF, 2.6 milyon m³ yonga levha, 70 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 5 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2016 yılında 350 milyon euro yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1 milyar euro konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere 16 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 96 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 700 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır

Share
558 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.