Pantera Bianca İle İzmir Fuarı'nda Olacak | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

23 Mart 2018

Pantera Bianca İle İzmir Fuarı’nda Olacak

Alanında dünyanın 3. büyük fuarı olan Marble İzmir- Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı 28 Mart’ta kapılarını açıyor. 4 kıtayı İzmir’de buluşturan Marble İzmir’de geniş ürün yelpazesiyle yerini alacak olan Temmer, en yeni ürünü PANTERA BIANCA’yı Çin’den sonra İzmir’de de alıcılara tanıştıracak!


İzmir’de bu yıl 24. kez düzenlenecek olan Marble İzmir-Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı 28 Mart 2018 tarihinde kapılarını açıyor. 31 Mart tarihine kadar sürecek olan uluslararası fuar, alanında dünyanın en büyük 3. fuarı olarak doğal taş üretici ve ithalatçılarını biraraya getirecek.

4 kıtayı İzmir’de buluşturan Marble İzmir’de geniş ürün yelpazesiyle yerini alacak olan Temmer, en yeni ürünü PANTERA BIANCA’yı Çin’den sonra İzmir’de de yabancı heyetlerle tanıştırmaya hazırlanıyor.

Mihenk Taşı Fuarlar İhracatı Geliştirmede Önemli!

Geçtiğimiz günlerde de Çin’de düzenlenen Xiamen Stone fuarına katılan Temmer’in Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Çetinkaya, yıllardır sektör açısından mihenk taşı kabul edilen fuarlarda yer alarak özellikle ihracatı geliştirme konusunda önemli adımlar attıklarını söyledi.

Yurtdışında Türk mermerinin öneminin iç pazardan daha çok anlaşıldığını ifade eden Rüstem Çetinkaya, “Bunu fuarlarda daha iyi anlıyoruz. Çünkü hem Çin’de, hem İzmir’de standımızı yüksek oranda yabancı heyetler ziyaret ediyor, bilgi alıyor” dedi.

Temmer olarak halen dünyanın 40 ülkesine ihracat yaptıklarını anlatan Çetinkaya, Marble İzmir gibi uluslararası fuarların yeni ülkelerle temas etme konusunda önemli fırsatlar sunduğunu belirterek, bu yılki fuara bir çok ülkenin ilk kez katılacak olduğuna dikkat çekti.

Rüstem Çetinkaya “ 4 kıtanın doğaltaş firmalarını biraraya getiren Marble İzmir, sektörün 2023 yılı ihracat hedeflerine ulaşması için önemli kilometre taşlarından birini oluşturuyor. Biz de bu fuarda hem Temmer, hem de Natura olarak iki ayrı stantta yer alıyoruz. Kendi ocaklarımız Afyonkarahisar, Bilecik, Muğla ve Eskişehir’de bulunuyor. Sergilediğimiz yüzlerce çeşit mermeri ithalatçıların ve mimarların beğenisine sunuyoruz. Özellikle en yeni ürünlerimizden PANTERA BIANCA’nın Çin’de olduğu gibi burada da ciddi ilgi görmesini bekliyoruz” dedi.

 

Share
568 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.