Otel Zinciriyle Dünyaya Açılacak | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

09 Temmuz 2018

Otel Zinciriyle Dünyaya Açılacak

Gurbetçi Baran Övet, Diyarbakır’a yatırım yapma kararı aldı. Övet, New Garden ismi ile hizmet verecek otellerinin 16 milyon liraya mal olacağını açıkladı.

Gurbetçi Baran Övet, Fransa’daki 25 yıllık birikimi ile memleketi Diyarbakır’a yatırım yapma kararı aldı. Diyarbakır’a otel yapma kararı alan Övet, New Garden ismi ile hizmet verecek otellerinin 16 milyon liraya mal olacağını açıkladı.

Baran Övet, “25 yıldır Fransa’da aile olarak çeşitli sektörlerde faaliyet gösteriyoruz. Ben otel yatırımımızı gerçekleştirmek için Diyarbakır’a döndüm” diyerek, şu bilgileri verdi:

“Memleketimize yatırım yapmak babamın hayaliydi. Bu sevda ile yola çıktık. Yatırım yapma konusunda hiçbir endişe yaşamadık. Memleketimize gelip yatırım yapmak çok keyifli ve heyecanlı. Kaldı ki Diyarbakır yatırım için birçok alanda cazip bir şehir. Ben Fransa’daki işlerimi bırakıp buraya bu otel yatırımı için geldim. Oradaki işlerimize kardeşlerim devam ediyor.”

Hedeflerini ‘Diyarbakır’dan dünyaya açılan bir marka oluşturmak’ şeklinde vurgulayan Övet, “Burada yatırımımızı tamamladıktan sonra çeşitli dünya ülkelerinde benzer konseptle oteller zinciri kurmak istiyoruz” diye konuştu.

Mart 2019’da hizmete girecek

Diyarbakır’da kuracakları otel hakkında bilgiler veren Övet, özellikle restoran kısmında farkındalık yaratacaklarına inandığını söyledi. Övet, “Diyarbakır Çamlıca’da arsa satın aldık ve Nirvana Kuyumculuk Turizm İnşaat Petrol Ürünleri Tekstil İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurduk. Otelimizin adı New Garden olacak. 5 bin metrekare inşaat alanımız var. Otelimiz 11 kattan oluşacak. 87 odalı New Garden’ın, 4 odası süit, 24 odası delüx, 59 odası premium olacak. 50 ve 100 kişilik olmak üzere iki toplantı salonu inşa edeceğiz. Fitnes, SPA merkezi ve 40 araçlık kapalı otoparkımız mevcut olacak. İki tane tam alacarte restoran olacak. Arsa ile birlikte toplam yatırım tutarımız 16 milyon lira civarında” ifadesini kullandı.

Diyarbakır’da genç ve işsiz bir nüfusun olduğuna değinen Baran Övet, mart 2019’da tamamlanacak ve hizmete girecek olan otel yatırımlarında 40 kişi istihdam edeceklerini, bunun bile çok güzel bir duygu olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak:DÜNYA

Share
293 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.