Nişantaşı’nın İncisine 1.8 Milyarlık Teklif | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Nişantaşı’nın İncisine 1.8 Milyarlık Teklif

Nişantaşı’nda yer alan Marmara Üniversitesi Kampüsü arazisi için düzenlenen ihalenin kazananı Eltesistlife Ortaklığı oldu. Kıran kırana geçen açık artırmada fiyat 1 milyar 763 milyon 750 bin TL’ye yükseldi. 

Marmara Üniversitesi’nin İletişim ve Diş Hekimliği Fakültelerinin bulunduğu Nişantaşı kampüsü arazisi, konut projesi oluyor. Emlak Konut GYO tarafından İstanbul’un en değerli semtlerinden Nişantaşı Teşvikiye’de yer alan Marmara Üniversitesi kampüsü arazisi için gerçekleştirilen ihalenin kazananı DAP Holding iştiraki Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı oldu. İhalenin ‘pazarlık – açık artırma’ bölümünü içeren 2’nci oturumu dün gerçekleştirildi. 6 firmanın teklif verdiği ihalede açık artırma bölümü adeta kıran kırana geçti. Milyarlık teklifler havada uçuştu.

EMLAK KONUT PAYI 705.5 MİLYON TL 

Açık artırmada en yüksek teklif ise 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle Eltes İnş. Tesisat San. Ve Tic. A.Ş. & İstlife Yapı San.Tic. A.Ş. İş Ortaklığından geldi. Arazinin yeni sahibi olan Eltes Istlife İş Ortaklığının Emlak Konut GYO’ya ödeyeceği bedelin ise 705 milyon 500 bin TL olacağı açıklandı.

7 DÖNÜMLÜK PARK 

Şehrin en önemli merkezlerinden birinde hayata geçecek projede, ticaret ve konut alanlarıyla park alanlarının yer alması planlanıyor. 25 dönümlük arsanın yaklaşık 11 dönümü ticaret ve konut alanı olarak planlanırken, 1 dönümü yalnızca ticaret alanı ve yaklaşık 7 dönümünün de park alanı olarak ayrılması öngörülüyor. Arazinin bitişiğinde Ihlamur Kasrı Doğal ve Tarihi Sit Alanı bulunması dolayısıyla yeşil alan düzenlemesi de yapıldı.

Konut ve ticaret alanında yapılacak binaların kat sayısı 10, ticaret alanındaki yükseklik sınırı da 5 kat olarak belirlendi. Projede emsale esas inşaat alanı da toplam 26 bin 887 metrekare olarak hesaplandı. 25 dönümlük arsanın 11 dönümü ticaret ve konut alanı olarak, 7 dönümü de park olarak planlanıyor.

İhale sonucunu değerlendiren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Nişantaşı ihalesini fazlasıyla önemsediklerini ve uzun çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Nişantaşı, DAP Yapı’nın misyonu için önemli bir lokasyondu. Avrupa Yakası’nın en kıymetli lokasyonunda proje geliştireceğimiz için oldukça heyecanlıyız. Nişantaşı’nın kendine has atmosferi ve çekiciliğine kendi vizyonumuzu katarak oluşturacağımız eseri gözümde canlandırabiliyorum. Bir an önce çalışmalara başlayıp İstanbul’a ve Nişantaşı’na değer katacak bir yaşam alanı tasarlayacağız. DAP Yapı’nın ayrıcalığını, Nişantaşı gibi İstanbul’un hatta en nadide semtlerinden birinde sergileyecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Share
554 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.