Müteahhitler inşaatı bitirmeden gidemeyecek  | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

28 Ekim 2018

Müteahhitler inşaatı bitirmeden gidemeyecek 

Maltepe Belediyesi, kentsel dönüşümde bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Yeni uygulama ile tıpkı araçlardaki kasko gibi inşaatlar sigortalanacak ve sigorta yapmayan müteahhite iş verilmeyecek. 

Maltepe Belediyesi, kentsel dönüşümde bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Ekonomik krizi ve inşaat sektörünün durumunu dikkate alan belediye, Gülsuyu, Gülensu ve Başıbüyük mahallelerinde dönüşüm yapacak müteahhit firmalardan inşaat bitirme sigortası alacak bir model üzerinde çalışmaya başladı. Böylece, Fikirtepe gibi yerlerde yaşanan sıkıntıların buralarda yaşanmasının önüne geçilmesi hedefleniyor. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, birçok bölgede yaşanan kentsel dönüşüm sorunların önüne tamamen geçmeyi amaçladıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Biz Maltepe’de kentsel dönüşümde sorunlar yaşanmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu mahallelerimize girecek her bir müteahhitten, tıpkı arabalardaki kaskolar gibi inşaat bitirme sigortası isteyeceğiz. Bu sigortası bize vermeyen hiçbir müteahhit mahallelerimize giremeyecek. Böylelikle Gülsuyu, Gülensu ve Başıbüyük’teki vatandaşlarımızın, mağduriyet yaşamasına engel olacağız. Bir ekip kurduk bu modeli geliştirmek için çalışıyor. Öngörüm o ki bunu uygulayabileceğiz. Göreceksiniz biz bunu uygulamaya koyunca, tüm Türkiye’deki kentsel dönüşüm mağdurlarına da umut olacağız.”

Kaynak: KARAR

Share
362 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.