MUSiAD 81 ile TOSİ Kuracak | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

MUSiAD 81 ile TOSİ Kuracak

MÜSİAD’ın yeni başkanı Abdurrahman Kaan, yatırımları artıracak bir projeleri olduğunu açıkladı: Toplu Sanayi İdaresi (TOSİ)… 81 ilde en az bir TOSİ kurulmasını düşünüyoruz. Şu anda bununla ilgili çalışma yürütüyoruz.

indergi_MUSiAD 81 ile TOSİ KuracakMÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSÎAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “Öngörümüz Türkiye’nin, bu yılki büyümesinin yüzde 3.5’in altına düşmeyeceği yönünde” dedi. AA Finans Masası’na konuk olan Kaan, yatırım ortamıyla ilgili yeni dönemde bir projeleri olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

TOKİ KONUTLARI DA OLACAK
“Yaklaşık 3 yıldır üzerinde çalışıyoruz, şu anda maliyetlerimiz, her şeyimiz hazır, büyüyebilen bir sanayi sitesi modeli… İçinde aynı zamanda meslek lisesi de bulunuyor. Kreş de olacak. Bunun TOKİ üzerinden yapılmasını öngörüyoruz. İsmini de Toplu Sanayi İdaresi (TOSİ) diye ifade ediyoruz. Sanayi sitesinin yanına, oradaki çalışanların da yaşayabileceği TOKİ konutları tarzında bir konut sistemini de yerleştireceğiz.” Kaan, 81 ilde en az bir TOSİ’nın kurulmasını düşündüklerini ifade ederek, “Bazı illerimizde 2-3 tane açılabilir. Özellikle limanlara yakın bölgelerde daha fazla yapılması önerimiz var. Bununla ilgili çalışma yürütüyoruz” dedi.

İcadı seven projeci biriyim
KENDİSİ ve yaşamıyla ilgili soruları da yanıtlayan Kaan, icadı seven ve projeci biri olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “işletme mezunuyum.Türkiye’de sektörel ilkleri yapan bir kişiyim.Türkiye’de 21 ‘e yakın ilkim var. Aynı zamanda dünyada da üretim noktasında ilklerimiz var. Mesela en son çıkardığımız ve sıvı protein diye tabir ettiğimiz ürün henüz dünyada yapılamadı” dedi.

Share
470 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.