MİNT Sokakları da Dönüştürecek | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

MİNT Sokakları da Dönüştürecek

Büyükdere Caddesi ile Haliç-Cendere arasındaki bölgeyi kendine dönüşüm alanı olarak belirleyen Mint, ada bazında şehir apartmanları hayata geçiriyor.

indergi-mint

İlk projeleri olan Mint Kağıthane’yi tamamlayan MİNT;  2030 yılına kadar bu hatta 11 bin konutu dönüştürerek 2 milyar dolarlık bir iş hacmi oluşturmayı hedefliyor. Mint, bu yıl içinde ise Mint Şişli, Mint Çağlayan ve Mint E-5 olmak üzere üç projeye başlayacak.

Gayrimenkul sektöründe yeni nesil yaşam alanları ve konseptler geliştirmek amacıyla Sefer Altıoğlu ve Erden Timur’un birlikte hayata geçirdiği Mint, “Şehir Bizimle Tazeleniyor” sloganı ile kentsel dönüşüm projelerine yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Dün yapılan basın toplantısında Mint hakkında bilgi veren Mint Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altıoğlu, “Geçen yıl güneş enerjisinden faydalanarak yaptıkları ilk proje olan Mint Kağıthane’de yoğun bir talep gördüklerini söyleyerek, 2 ay gibi kısa bir sürede satışını, bir yıl gibi kısa bir sürede ise inşaatını tamamladıklarını ifade etti. Bu yıl ki ilk projeleri Mint Çağlayan’ın inşaatına başladıklarını anlatan Altıoğlu, projenin 14 katlı tek bir blok halinde 1+0,1+1 olmak üzere 35 ile 77 metrekarelik toplam 140 daireden oluşacağını belirtti. Projede istenirse 1+0 ve 1+1 birleştirilerek 111 metrekarelik 2+1 daire elde edileceğini kaydeden Altıoğlu, metrekare satış birim fiyatının 6 bin 750 liradan başladığını söyledi.

Daire fiyatları 270 bin TL’den başlıyor
Daire satış bedellerinin ise 270 bin TL ile 465 bin TL arasında olduğunu aktaran Altıoğlu, “Lansmana özel peşin alımlarda yüzde 15 indirim avantajı sağlıyoruz. Çağlayan’ın merkezinde yer alan projemiz hastanelere, metro durağına ve adliyeye iki dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. Projeyi 2018 yılının Eylül ayında teslim etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Altıoğlu, bu yıl içinde ruhsat aşamasında olan ve anlaşmalarını yaptıkları 4 projeyle birlikte toplam 7 projenin yatırım değerinin 550 milyon lirayı bulacağını açıkladı.

18 ay kira garantisi veriyor
Projelerini hayata geçirirken ağırlıklı olarak özkaynaklarını kullanmanın kısa sürede teslim avantajı yarattığına dikkat çeken Altıoğlu, Mint Kağıthane projesinde bunu deneyimlediklerini belirtti. Ayrıca yapacakları tüm projelerde müşterilerine kira garantisi vereceklerinin altını çizerek “Dairelerimizi teslim ettikten sonra daire fiyatlarının binde 5’i oranında kira getirisini 18 ay boyunca garanti ediyoruz” dedi.

 

Share
674 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.