Metrans Makine İş Hacmini Artıracak | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Metrans Makine İş Hacmini Artıracak

Avrupa ve Amerika menşeli firmaların Türkiye distribütörü ve satış sonrası hizmet sağlayıcısı Metrans, Türkiye’deki büyük boya firmalarına çözüm ortağı olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Metrans Makine Genel Endüstri Uygulamaları Satış Yöneticisi Ahu Altuntaş, Metrans Makine’nin akışkan transferi konusunda 27 yıllık birikime sahip olduğunu belirterek, “Ağırlıklı olarak iç pazara dönük satışlara odaklanmaktayız. Öncelikli hizmet sektörlerimizin arasında yer alan boya sektöründeki zor uygulamalarda, spesifik ürünler söz konusudur ve bu ürünler üst düzeyde uzmanlık gerektirir. Bu nedenle, mühendislerden oluşan uzman satış kadromuz direkt hizmet ve satış sağlıyor” diyor. Polisan’ın da yeni fabrika yatırımı projesinde Metrans ürünlerini tercih ettiğini anlatan Altuntaş “Bu da ne kadar doğru bir strateji uyguladığımızı bizlere bir kez daha gösterdi” diye konuşuyor. 2018 yılında uluslararası iş birliklerine imza atarak, Türkiye ve civarı ülkelerdeki iş hacimlerini büyütmeyi hedeflediklerini vurgulayan Altuntaş, ayrıca insan kaynakları ve tesislere yönelik yatırımların devam edeceğini söylüyor.

Enerji tasarruflu ürünler revaçta

Son yıllarda özellikle enerji tasarrufu sağlayan ürünlere ilginin arttığını vurgulayan Altuntaş, şöyle devam ediyor:

“Havalı pompaların ilk üreticisi Wilden (ABD) firmasının son olarak geliştirdiği hava tasarrufu sağlayan Proflo Shift serisi ile ilgili müşterilerimizin tesislerinde ya da kendi atölyemizde ölçüm yaparak fiili olarak tasarrufu görmelerini sağlıyoruz.  Bu tip pompalarda strok tamamlanmasına karşın hava beslemesi devam eder ve fazla hava susturucudan atılarak israf edilmiş olur. Proflo-Shift serisinde ise strok tamamlandığı anda bir piston ile atılacak hava diğer hava odasına yönlendirilir.  Bu teknoloji ile yüzde 60’a varan hava tasarrufu sağlanabiliyor.”

Kaynak: İNDERgi Aralık sayısı

 

Share
304 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.